Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Zuzanna Wójtowicz z podwójnym złotem - Powiat Wodzisławski

Zuzanna Wójtowicz z podwójnym złotem

Potrójna Mistrzyni Polski oraz podwójna Mistrzyni Europy w tańcu baletowym, Zuzanna Wójtowicz po raz czwarty obroniła tytułu Mistrzyni Polski w ubiegły czwartek, 30 maja br. Tancerka tańczy w zespole Miraż w Wodzisławskim Centrum Kultury, jest absolwentką wodzisławskiego "Tischnera" oraz laureatką Nagrody Powiatu Wodzisławskiego w dziedzinie kultury. Jej trenerką i mentorką jest Evgeniya Makeeva-Wyputa, która jest też autorką jednej ze zwycięskich choreografii pn. „Voala".

Tancerka tańczy na scenie, zdjęcie jest czarno-białe.

Mistrzostwa Polski IDO PFT to najbardziej prestiżowe zawody w kraju. Zwycięstwo daje tancerzowi zaszczytny tytuł Mistrza Polski oraz jest przepustką do udziału w Mistrzostwach Europy. Wójtowicz podczas mistrzostw musiała zatańczyć dwie choreografie, jedną autorską a drugą z tzw. repertuaru klasyki baletowej ze z góry narzuconym układem tanecznym. Pierwszy pokaz do cudownej francuskiej piosenki „Voala” przygotowała razem ze swoją trenerką Żenią. Pełna lekkości, kobiecości i tajemnicy historia dziewczyny, która odkrywa swoje emocje i pewność siebie zachwyciła sędziów. Przyznano jej za nią złoty medal. Pokaz drugi, bardziej klasyczny i powściągliwy w emocjach Zuzia zatańczyła w białej sukience, wyglądając niczym biały łabędź. Ten występ również sędziowie ocenili jako mistrzowski.

Serdecznie gratulujemy!