Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski ZST na podium w konkursie filmowym - Powiat Wodzisławski

ZST na podium w konkursie filmowym

Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śl. zdobyli trzecie miejsce w konkursie filmowym „Promotor zawodu - Bezpieczna praca", w ramach programu edukacyjnego „Kultura bezpieczeństwa”.

Konkurs organizowany jest przez Delegaturę Kuratorium Oświaty w Rybniku oraz Okręgowy Inspektorat Pracy w Katowicach. W tym roku odbyła się już czwarta edycja tego konkursu, który ma na celu upowszechnianie problematyki przepisów BHP wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych prowadzących kształcenie w zawodzie.
Do konkursu  zgłoszono 9 filmów nakręconych przez trzyosobowe drużyny z 7 szkół ponadgimnazjalnych. Prace ocenione zostały przez komisję konkursową składająca się z przedstawicieli OIP w Katowicach oraz Delegatury Kuratorium Oświaty w Rybniku.

Drużyna z Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim zdobyła III miejsce za film pt. „Wiadomości BHP”. Praca konkursowa została przygotowany przez zespół w składzie: Kacper Ciszewski, Szymon Kłosek, Magdalena Małecka.W konkursie zwyciężyła drużyna z Zespołu Szkół nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju, która nagrała film pt. „Bezpieczeństwo i Higiena Pracy w zawodzie Logistyka”, z kolei drugie miejsce otrzymało Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Lublińcu za film pt. „Opiekun medyczny – mój zawód – moje powołanie”.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 30 października w Okręgowym Inspektoracie Pracy w Katowicach. Laureaci konkursu oraz nagrodzone szkoły z rąk Jerzego Kubisa – Doradcy w OIP Katowice oraz  Jana Bochenka – Zastępcy Dyrektora Delegatury Kuratorium Oświaty w Rybniku odebrali nagrody oraz okolicznościowe dyplomy.