Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Znamy zwycięzców powiatowego konkursu fotograficznego - Powiat Wodzisławski

Znamy zwycięzców powiatowego konkursu fotograficznego

Ogłoszony w czerwcu przez Starostwo Powiatowe konkurs fotograficzny „Pozytywne zmiany w 15-lecie Powiatu Wodzisławskiego” został rozstrzygnięty.

Celem Konkursu było ukazanie za pomocą zdjęć pozytywnych zmian zachodzących w otoczeniu mieszkańca powiatu wodzisławskiego na przestrzeni 15 lat i tego, co jego zdaniem wydaje się ciekawe, wyjątkowe i warte pokazania. Konkurs miał charakter otwarty i adresowany był do wszystkich mieszkańców powiatu wodzisławskiego, bez względu na wiek, zajmujących się fotografią profesjonalnie bądź amatorsko.

Do konkursu nadesłano w sumie 30 zdjęć, których autorami było 10 osób. Przy ocenie prac, Jury brało pod uwagę następujące kryteria: spełnienie założeń tematycznych konkursu, jakość walorów estetycznych oraz oryginalność, pomysł i wrażenie artystyczne.

Komisja konkursowa zdecydowała o przyznaniu dwóch drugich miejsc oraz trzech wyróżnień.

Ex aequo miejsce drugie otrzymują:

Marcin Cilski za zdjęcie „Słoneczny dmuchawiec” oraz Ewa Walicka za zdjęcie „Miejsce pełne sztuki i pasji”.

Miejsca pierwszego ani trzeciego nie przyznano.

Wyróżnienia otrzymują:

Ewa Walicka za zdjęcie „Trasa z widokami”, Katarzyna Cilska za zdjęcie „Marklowickie tropiki”oraz Marcin Cilski za zdjęcie „Droga do Europy”.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy.