Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Znamy najlepszych tenisistów w powiecie - Powiat Wodzisławski

Znamy najlepszych tenisistów w powiecie

Zuzanna Mizia wśród kobiet oraz Dawid Wojciechowski wśród mężczyzn okazali się najlepszymi zawodnikami tegorocznego Otwartego Turnieju Tenisa Ziemnego o Puchar Starosty Wodzisławskiego, jaki w sobotę został rozegrany na kortach w Skrzyszowie.

Do udziału w zawodach zgłosiło się 25 zawodników i zawodniczek, lecz ostatecznie na kortach zagrały 23 osoby.

W kategorii OPEN-Kobiety pierwsze miejsce zajęła Zuzanna Mizia, drugie – Ewelina Korbica, a trzecie – Marta Romanek. Pechowe czwarte miejsce przypadło w udziale Agnieszce Bugiel.

Bardzo zaciętą walkę o zwycięstwo stoczyli mężczyźni. Ostatecznie, najlepszym zawodnikiem turnieju okazał się Dawid Wojciechowski, który w finałowym pojedynku pokonał Bartka Sitko. Trzecie miejsce na podium zajął Tomasz Morawiec, który zwyciężył Mateusza Kotarskiego.

Organizatorem turnieju było Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śl., które ufundowało nagrody dla zwycięzców, a dla wszystkich uczestników – opiekę medyczną i poczęstunek. Gratulacje, pamiątkowe statuetki i upominki w imieniu organizatora wręczyła członkini zarządu powiatu Janina Chlebik-Turek.

.