Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Zmiany w Zarządzie i Radzie Powiatu - Powiat Wodzisławski

Zmiany w Zarządzie i Radzie Powiatu

Podczas wczorajszej LII sesji Powiatu Wodzisławskiego radni na wniosek starosty Leszka Bizonia dokonali zmian w Zarządzie Powiatu Wodzisławskiego. Wicestarostą została Kornelia Newy, zaś nowym członkiem Zarządu Marek Hawel. Skład Rady Powiatu z kolei uzupełnił Piotr Oślizło.

Zdjęcie zarządu powiatu na ściance z logo powiatu

Kornelia Newy od 21 listopada 2018 roku jest radną powiatową oraz członkiem Zarządu Powiatu Wodzisławskiego. Wcześniej pełniła już te funkcje w pierwszej kadencji władz powiatu (l. 1998-2002). Na stanowisku wicestarosty zastąpiła zmarłego w czerwcu śp. Tadeusza Skatułę. „Za” kandydaturą Kornelii Newy głosowało 21 radnych, 4 było „przeciw”, 2 radnych wstrzymało się od głosu.

Kornelia Newy od urodzenia mieszka w Rydułtowach. Przez lata była związana zawodowo z oświatą jako nauczyciel, a następnie dyrektor szkoły. Za pracę pedagogiczną otrzymała wiele nagród, wyróżnień i odznaczeń resortowych, w tym Nagrodę Ministra Oświaty, Medal Edukacji Narodowej, Złoty Krzyż Zasługi i Zasłużony dla Miasta Opola. Związana jest również ze Związkiem Harcerstwa Polskiego. Działalność samorządową rozpoczęła od pracy w Komitecie Obywatelskim, który doprowadził do usamodzielnienia się Rydułtów. Pełniła funkcję radnej miejskiej oraz wiceprzewodniczącej Rady Miasta Rydułtowy. Współzałożycielka Towarzystwa Miłośników Rydułtów oraz miejskiej gazety „Kluka”. W kadencji 1998-2002 radna Powiatu Wodzisławskiego i zarazem nieetatowy członek Zarządu. W latach 2006-2018 Burmistrz Miasta Rydułtowy. Od 21 XI 2018 r. radna Powiatu Wodzisławskiego i członkini Zarządu Powiatu. Za swoją działalność odznaczona m.in. Medalem Pro Memoria i Złotą Odznaką „Zasłużony dla Województwa Śląskiego”.

Marek Hawel członkiem Zarządu Powiatu

W czasie sesji wybrano też nowego członka Zarządu Powiatu Wodzisławskiego. Został nim Marek Hawel, radny powiatowy od 21 listopada 2018 roku. „Za” kandydaturą Marka Hawla głosowało 22 radnych, 4 było „przeciw”, jedna osoba wstrzymała się od głosu. Marek Hawel z samorządem zawodowo jest związany od 1995 roku. W kadencjach 2006-2010 i 2010-2014 był burmistrzem Pszowa. W latach 2001-2006 oraz 2015 – do nadal jest dyrektorem Miejskiego Ośrodka Kultury w Pszowie. Do sierpnia 2023 pełnił funkcję przewodniczącego Komisji Budżetu. Marek Hawel został nieetatowym Członkiem Zarządu Powiatu.

W skład Zarządu Powiatu Wodzisławskiego na czele ze starostą Leszkiem Bizoniem wchodzą również Krystyna Kuczera i Jan Zemło, który od wczoraj jest etatowym członkiem Zarządu.

Piotr Oślizło nowym radnym

Przed rozpoczęciem sesji ślubowanie na radnego złożył Piotr Oślizło, radny z okręgu Gorzyce. Piotr Oślizło wstąpił do Rady Powiatu po wygaśnięciu mandatu wicestarosty śp. Tadeusza Skatuły.

Zdjęcie mężczyzny
Oślizło Piotr