Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Jutro zamknięcie odcinka Powstańców Śl. w Skrzyszowie i zmiany w przebiegu linii PKS - Powiat Wodzisławski

Przypominamy, że od jutra, środy 12 października 2022 r., planowana jest zamknięcie dla ruchu ul. Powstańców Śląskich w Skrzyszowie (droga powiatowa nr 5020 S) na odcinku od skrzyżowania z ulicą 1 Maja do skrzyżowania z ulicą Przedszkolną.

budowa drogi na zdjęciu robotnik drogowy wycinający asfalt

Powodem zmian jest remont drogi, w zakres którego wchodzi budowa kanalizacji deszczowej, remont chodników oraz wykonanie nowej konstrukcji drogi. Z uwagi na technologię robót niezbędne jest zamknięcie drogi dla ruchu. Wykonawcą zadania jest przedsiębiorstwo Jan i Łukasz Nastaszyc EVEREST z Jaworza. Koszt inwestycji to prawie 1 mln zł i zostanie poniesiony po połowie przez Powiat Wodzisławski i Gminę Godów.

Z powodu inwestycji zmiany nastąpią również w Wodzisławskiej Komunikacji Powiatowej na linii numer 37 z Wodzisławia Śląskiego do Skrzyszowa przez Krostoszowice. Przystanki „Skrzyszów Powstańców Śląskich Przedszkolna” i „Skrzyszów Powstańców Śląskich Wyzwolenia” zostaną przeniesione na ulicę Wyzwolenia.

Według informacji przekazanej przez wykonawcę roboty potrwają do 30 listopada 2022 r.

Za wszelkie utrudnienia i niedogodności serdecznie przepraszamy!