Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski „Złodziej Czasu" - spektakl w ramach programu Teatr Polska w Wodzisławskim Centrum Kultury - Powiat Wodzisławski

„Złodziej Czasu” – spektakl w ramach programu Teatr Polska w Wodzisławskim Centrum Kultury

Wodzisławskie Centrum Kultury bierze udział w programie TEATR POLSKA, w ramach którego zaprasza na spektakl „Złodziej Czasu” w wykonaniu aktorów ze Zdrojowego Teatru Animacji w Jeleniej Górze im. Bogdana Nauki. Wydarzenie odbędzie się we wtorek, 17 października o godz. 10:00 i skierowane jest zarówno dla grup szkolnych, jak i publiczności indywidualnej.

złodziej czasu plakat

„Złodziej Czasu” jest wciągającą historią, pełną czarów i magii. Baśnią opowiadającą o walce dobra ze złem, ale przede wszystkim zagłębiającą się w czas i wszystko, co się z nim wiąże. Upływ czasu, przemijanie, niepotrzebna strata czasu to problemy, które napotykamy każdego dnia. Opowieść zaczyna się niewinnie – mała dziewczynka spędza ferie u swoich dziadków w ich starym, skrzypiącym i pachnącym dziwnymi zapachami domu. Stoi tam olbrzymi zegar. Bardzo szybko okazuje się, że nie jest to zwyczajny zegar. Opowiedziana na dobranoc historia o złośliwym chłopcu, żyjącym w odległej Krainie Czasu, nazywanym przez dziadka Złodziejem Czasu wyzwala lawinę przygód. Małej dziewczynce udaje się pewnej nocy dostać się do tej krainy, ale to dopiero początek kłopotów. Będzie musiała zmierzyć się osobiście ze Złodziejem Czasu, aby uratować dziadkowi czas, który ten chce mu ukraść. Przekonamy się, kim naprawdę jest babcia i co kryło się we wnętrzu starego zegara…

Spektaklowi przyświeca przesłanie o czasie. „Odwieczny czas wciąż pogania nas” można usłyszeć w piosence zegarów i jest w tym, niestety, dużo prawdy. Ciągle na nic nie mamy czasu, ciągle jesteśmy w biegu i często kosztem chwil przeznaczonych dla rodziny robimy setki innych rzeczy. A kiedy sobie to uświadamiamy, jest już za późno, raz straconego czasu nie da się już odzyskać.

Po spektaklu odbędą się 45 minutowe warsztaty z animacji lalek teatralnych i lekcji o czasie (warsztaty dla publiczności szkolnej).

Spektakl adresowany jest do dzieci 6+, ale zachęcamy do oglądania go całą rodziną, gdyż stanowi doskonały pretekst do rozmów z dziećmi na temat czasu.

• Obsada:
    Aga Ejsmont
    Dorota Korczycka – Bąblińska
    Lidia Lisowicz
    Rafał Ksiądzyna
    Sylwester Kuper
    Sławomir Mozolewski
  • Inni realizatorzy:
    Scenariusz i reżyseria: Waldemar Wolański
    Scenografia: Joanna Hrk
    Muzyka: Krzysztof Dzierma
    Animacje komputerowe: Aleksandra Chrapowicka
    Przygotowanie muzyczne: Jacek Szreniawa
    Realizacja oświetlenia: Maciej Januszkiewicz
    Realizacja dźwięku: Szymon Mackiewicz
    Inspicjent: Jakub Gierak

TEATR POLSKA jest ogólnopolskim programem promocji teatru wśród mieszkańców miejscowości, mających ograniczony dostęp do oferty teatralnej. Celem programu TEATR POLSKA jest ułatwianie dostępu do oferty polskich teatrów poprzez zwiększenie ich mobilności i umożliwienie prezentacji spektakli w ośrodkach mających utrudniony dostęp do kultury. W ramach programu teatry instytucjonalne, samorządowe instytucje kultury i organizacje pozarządowe otrzymują dofinansowanie prezentacji spektakli w miejscowościach, w których nie ma teatru instytucjonalnego.

Pokazy spektakli TEATR POLSKA trwają od 1 września do 30 listopada 2023 r.

TEATR POLSKA organizowany jest od 2009 roku przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Więcej informacji na stronie: www.teatrpolska.pl i www.facebook.com/TeatrPolska

Spektakl „Złodziej Czasu” odbędzie się 17 października o 10:00. Bilety w cenie 15 zł dostępne w kasie WCK oraz na stronie https://wck.wodzislaw-slaski.pl/kup-bilet

Zamówienia zbiorowe można rezerwować do 29 września pod adresem: piak@wck.wodzislaw.pl. Informacji na temat spektaklu udzielają pracownicy Działu Projektów i Animacji Kulturalnej WCK (tel. 32 455 48 55 w. 28).

W kasie obsługa kart płatniczych: VISA, MasterCard, Maestro, Dinersclub, Discovery oraz obsługa płatności aplikacją mobilną PeoPay. Transakcje bez kwoty minimalnej. Bilety można rezerwować pod nr tel. 32 455 48 55 lub osobiście w sekretariacie WCK. Rezerwacje biletów ważne są przez okres dwóch tygodni. W wypadku nieodebrania rezerwacja zostanie anulowana przez system.

#jedziemyzteatrem #TeatrPolska2023