Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Zgromadzenie Jubileuszowe Związku Powiatów Polskich - Powiat Wodzisławski

Zgromadzenie Jubileuszowe Związku Powiatów Polskich

11 września na Zamku Królewskim w Warszawie odbyło się Zgromadzenie Jubileuszowe Związku Powiatów Polskich.

Zgromadzenie Jubileuszowe Związku Powiatów Polskich

Na zamku odbyła się uroczysta Gala podczas której wyróżnieni zostali starostowie i prezydenci 20-lecia. Tytuł ten otrzymali starostowie, którzy od samego początku istnienia powiatów pełnili i pełnią swoje funkcje. Wyróżniono także tych, którzy w 1998 roku odbierali akty erekcyjne powiatów i obecnie także obejmują urząd starosty.

Podczas uroczystego zgromadzenia Powiat Wodzisławski reprezentowała wicestarosta Danuta Maćkowska.

Symboliczny charakter imprezy podkreślał fakt, że w tym samym miejscu, na Zamku Królewskim w Warszawie,  20 lat temu odbyło się uroczyste wręczenie aktów erekcyjnych przedstawicielom wszystkich powiatów.