Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Zespół Szkół Zawodowych mistrzem „HAL CUP 2012” - Powiat Wodzisławski

Zespół Szkół Zawodowych mistrzem „HAL CUP 2012”

Wodzisławskie Stowarzyszenie Integracji Europejskiej po raz czwarty zorganizowało turniej piłki halowej „HAL CUP 2012”.

W zawodach, które odbyły się 30 października w hali sportowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Gorzyczkach, wzięli udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Wodzisławskiego. Siedem drużyn: ZS im.14 Pułku Powstańców Śl w Wodzisławiu Śl, ZSE w Wodzisławiu Śl., ZSZ w Wodzisławiu Śl, ZST w Wodzisławiu Śl, ZSP w Pszowie, ZSP nr 1 Rydułtowach, ZSP w Radlinie zostało podzielonych na dwie grupy, w których mecze rozegrano systemem „każdy z każdym”.

Po rozgrywkach w fazach grupowych odbyły się dwa półfinały. W pierwszym z nich zmierzyły się reprezentacje ZSZ z Wodzisławia Śl. i ZSE z Wodzisławia Śl. Decydującymi w tym meczu okazały się rzuty karne, po których ZSZ awansował do finału. W drugim półfinale drużyna ZSP nr 1 z Rydułtów pokonała ZST z Wodzisławia Śl. 4:1. Zwycięzcą całego turnieju okazał się ZSZ z Wodzisławia Śl., który w finale pokonał reprezentacje ZSP nr 1 z Rydułtów wynikiem 6:1. Z kolei trzecie miejsce przypadło drużynie ZST z Wodzisławia Śl, która wygrała z ZSE z Wodzisławia Śl. 5:1.

Uczestnicy rozgrywek otrzymali pamiątkowe medale oraz puchary. Turniej dofinansowany był ze środków Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śl.