Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Zawodowo i z pasją podchodzą do kształcenia - Powiat Wodzisławski

Zawodowo i z pasją podchodzą do kształcenia

28 maja 2024 roku w siedzibie  Powiatowego  Ośrodka  Doskonalenia Nauczycieli w Wodzisławiu Śląskim odbyła się uroczysta gala „Zawodowo z Pasją”. Jest ona podsumowaniem konkursów zawodowych zorganizowanych przez Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Wodzisławiu Śląskim w roku szkolnym 2023/2024.

Konkursy zostały przeprowadzone przy współpracy ze szkołami ponadpodstawowymi powiatu wodzisławskiego, lokalnymi przedsiębiorcami, Urzędem Miasta w Wodzisławiu Śląskim i Powiatowym Urzędem Pracy w Wodzisławiu Śląskim. W konkursach uczestniczyli uczniowie szkół ponadpodstawowych powiatu wodzisławskiego, a także ze szkół z Raciborza, Rybnika, Jastrzębia-Zdroju, Żor i Pawłowic. W gronie laureata są również uczniowie szkół podstawowych oraz przedszkolaki.

Uczestnicy konkurowali w różnych dyscyplinach – od konkursów plastycznych, przez konkurs kulinarny, po konkursy specjalistyczne, jak na przykład konkurs na stworzenie oprogramowania dla bezprzewodowych czujników temperatury i wilgotności oraz aplikacji monitorującej.

Wydarzenie było okazją do nagrodzenia przedszkolaków i uczniów, którzy znaleźli się  w gronie zwycięzców 17 konkursów. Nagrody wręczyła im m.in. wicestarosta Barbara Chrobok.

Konkursy zostały objęte patronatem Starosty Wodzisławskiego oraz przedsiębiorców.

– Jednym z zadań naszego ośrodka jest promocja kształcenia zawodowego w powiecie wodzisławskim. Mamy świadomość, że gwarancją jakości jest dobre przygotowanie kadry pedagogicznej oraz zaangażowanie pracodawców w proces kształcenia praktycznego w sposób zgodny z zapotrzebowaniem rynku pracy oraz oczekiwaniami przedsiębiorstw, szkół i uczniów. Taka działalność przynosi korzyści zarówno pracodawcom, jak i uczniom, którzy podczas zajęć, ale też konkursów, mogą rozwijać swoje talenty i realizować projekty pod okiem fachowców – mówi Iwona Miler, dyrektor PODN.

Nagrody dla Laureatów konkursów ufundowali:

1. PREVAC sp. z o.o.,
  2. POL – EKO A. Polok – Kowalska sp.k.,
  3. Restauracja firmy handlowej OL-SERW Olga Serwotka,
  4. Doradztwo Podatkowe Graczyk S.C.,
  5. LEGAL CONSULTING Kancelaria Radcy Prawnego – Maciej Jopek,
  6. Eko – Okna S.A.,
  7. Zakład Fotograficzny FOTO – ŁĘKAWSKI,
  8. Izba Gospodarcza w Wodzisławiu Śląskim,
  9. Cech Rzemieślników i Innych Przedsiębiorców w Wodzisławiu Śląskim,
  10. Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach,

a także Urząd Miasta w Wodzisławiu Śląskim, Powiatowy Urząd Pracy w Wodzisławiu Śląskim oraz Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Wodzisławiu Śląskim. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

Lista osób nagrodzonych w poszczególnych konkursach.