Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Zarząd Powiatu Wodzisławskiego ogłasza konkurs na wsparcie osób niepełnosprawnych - Powiat Wodzisławski

Zarząd Powiatu Wodzisławskiego ogłosił konkurs ofert na zlecenie fundacjom oraz organizacjom pozarządowym realizacji w 2012 roku zadań z zakresu rehabilitacji społecznej osób niepełnosprawnych. Pula środków w konkursie wynosi 100 tys. zł.

Zarząd Powiatu Wodzisławskiego ogłosił konkurs ofert na realizację zadań publicznych Powiatu Wodzisławskiego w zakresie rehabilitacji społecznej osób niepełnosprawnych fundacjom oraz organizacjom pozarządowym w 2012 roku.

Podmiotami uprawnionymi do składania ofert są fundacje, organizacje pozarządowe w rozumieniu ustawy o rehabilitacji osób niepełnosprawnych, instytucje kościelne, jeżeli ich cele statutowe obejmują prowadzenie działalności pożytku publicznego, stowarzyszenia jednostek samorządu terytorialnego, spółdzielnie socjalne, spółki akcyjne i spółki z ograniczoną odpowiedzialnością oraz kluby sportowe będące spółkami, które nie działają w celu osiągnięcia zysku oraz przeznaczają całość dochodu na realizację celów statutowych, a także nie przeznaczają zysku do podziału między swoich członków, udziałowców, akcjonariuszy i pracowników.

Zadania objęte konkursem mogą polegać m.in. na prowadzeniu rehabilitacji osób niepełnosprawnych w różnych typach placówek, organizowaniu i prowadzeniu szkoleń, kursów, warsztatów, grup środowiskowego wsparcia oraz zespołów aktywności społecznej dla osób niepełnosprawnych, organizowaniu i prowadzeniu szkoleń, kursów i warsztatów dla członków rodzin osób niepełnosprawnych, opiekunów, kadry i wolontariuszy, prowadzeniu poradnictwa, organizowaniu lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich imprez kulturalnych, sportowych, turystycznych i rekreacyjnych dla osób niepełnosprawnych wspierających ich aktywność w tych dziedzinach, promowaniu aktywności osób niepełnosprawnych w różnych dziedzinach życia społecznego i zawodowego oraz prowadzeniu kampanii informacyjnych na rzecz integracji osób niepełnosprawnych i przeciwdziałaniu ich dyskryminacji. Dopuszczono także składanie ofert polegających na zakupie, szkoleniu i utrzymaniu w trakcie szkolenia psów przewodników dla osób niewidomych oraz osób z niepełnosprawnością ruchową.

Oferty należy składać do dnia 14 maja 2012 roku do godziny 9.00 w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Wodzisławiu Śląskim przy ul. Wałowej 30. UWAGA: Liczy się data wpływu do siedziby PCPR.

Pobierz regulamin ogłoszenia konkursowego.