Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Zarząd Powiatu ogłasza otwarty konkurs ofert - Powiat Wodzisławski

Zarząd Powiatu ogłasza otwarty konkurs ofert

Zarząd Powiatu Wodzisławskiego ogłasza otwarty konkurs ofert na zlecenie realizacji zadań publicznych Powiatu Wodzisławskiego w 2013 roku w zakresie: kultury i ochrony dóbr kultury oraz dziedzictwa narodowego, sportu, turystyki i krajoznawstwa, ochrony i promocji zdrowia, ochrony środowiska.

Podmiotami uprawnionymi do złożenia oferty są organizacje pozarządowe i podmioty wymienione w ustawie o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.

Konkurs obejmuje przedsięwzięcia, które realizowane będą w okresie od 24 stycznia 2013 roku do 31 grudnia 2013 roku.

Oferty składane w konkursie w zakresie kultury i ochrony dóbr kultury oraz dziedzictwa narodowego muszą być realizowane poprzez:

• wspieranie inicjatyw kulturalnych dla mieszkańców powiatu poprzez organizację festiwali, konkursów, przeglądów, warsztatów, wystaw itp., w tym imprez mających na celu popularyzację twórczości ludowej oraz lokalnych tradycji,
  • organizację imprez kulturalnych, konferencji, konkursów, sesji popularnonaukowych i spotkań mających na celu popularyzację wiedzy o zabytkach.

Oferty składane w konkursie w zakresie sportu muszą być realizowane poprzez:

• organizację imprez sportowo-rekreacyjnych i widowisk sportowych odbywających się dla mieszkańców na terenie powiatu,
  • organizację zawodów z elementami współzawodnictwa sportowego odbywających się dla mieszkańców na terenie powiatu.

Oferty składane w konkursie  w zakresie turystyki i krajoznawstwa muszą być realizowane poprzez organizację imprez turystycznych dla mieszkańców powiatu odbywających się na terenie powiatu wodzisławskiego.

Oferty składane w konkursie w zakresie ochrony i promocji zdrowia muszą  być realizowane poprzez:

• promocję zdrowia w zakresie chorób układu krążenia poprzez rozpowszechnianie wiedzy o czynnikach ryzyka tych chorób oraz kształtowania nawyku badań profilaktycznych zwiększających świadomość zdrowotną,
  • promocję zdrowia polegającą na zwiększeniu świadomości zdrowotnej mieszkańców poprzez rozpowszechnianie wiedzy o czynnikach ryzyka tych chorób, kształtowanie nawyku samokontroli oraz badań profilaktycznych, a także innych działań prozdrowotnych w tym zakresie,
  • promocję zdrowego stylu życia,
  • organizowanie konferencji, festynów, mitingów i innych imprez o charakterze zdrowotnym oraz prowadzenie kampanii prozdrowotnych.

Oferty składane w konkursie w zakresie ochrony środowiska muszą być realizowane poprzez: edukację ekologiczną i promocję dokonań ekologicznych poprzez tworzenie
i realizację proekologicznych programów edukacyjnych, organizację konkursów
i turniejów o charakterze ekologicznym.

Oferty (wypełnione zgodnie ze wzorem określonym w Rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 15 grudnia 2010 r.) można składać do dnia 27.12.2012r. do godz. 16:00 w kancelariach Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śl. przy ul. Bogumińskiej 2 lub ul. Pszowskiej 92a. (liczy się data wpływu do Starostwa Powiatowego).

Szczegółowe informacje znajdują się w ogłoszeniu konkursowymPOBIERZ