Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Zapraszamy na rowerowy festyn do Mszany! - Powiat Wodzisławski

Zapraszamy na rowerowy festyn do Mszany!

Już w najbliższą niedzielę, 27 sierpnia, Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śl. po raz dziewiętnasty organizuje Powiatowy Rajd Rowerowy. W tym roku w imprezie weźmie udział ponad 600 rowerzystów. Na mecie w Mszanie na uczestników rajdu i wszystkich mieszkańców czekać będzie rowerowy festyn.

Cykliści biorący udział w tegorocznej edycji rajdu będą mieli do pokonania ok. 28 km. Trasa prowadzić będzie z Wodzisławia Śląskiego przez Wilchwy, Marklowice, Połomię i Skrzyszów do Mszany.

Peleton wyruszy przed 11:00 z ośrodka sportowego „Gosław” przy ul. Cisowej 6 w Wodzisławiu Śl., jednak już od godz. 8:30 trwać będzie rejestracja uczestników imprezy. Na czele grupy rowerzystów przez cały czas znajdować się będzie koordynator rajdu, który kontrolować będzie prędkość i kierunek jazdy całej kolumny uczestników. Meta została usytuowana na terenie Parku Aktywnej Rekreacji w Mszanie przy ul. 1 Maja (za urzędem gminy). Planowy przyjazd na metę spodziewany jest ok. godz. 14:00. Niewykluczone, że wspólnie z mieszkańcami regionu na metę przyjadą rowerzyści z całej Europy, którzy wcześniej uczestniczyć będą w rozgrywanych w Mszanie XXXI Kolarskich Mistrzostwach Świata Piekarzy i Cukierników.

Dotarcie do celu nie będzie jednak oznaczać zakończenia imprezy. Na mecie przygotowano bowiem szereg atrakcji. Uczestnicy rajdu będą mogli bezpłatnie skorzystać z poczęstunku. Dodatkowo z pokazem kulinarnym przed wszystkimi uczestnikami imprezy zaprezentuje się najsłynniejszy ze śląskich kucharzy, Remigiusz Rączka. Chętni będą mogli spróbować przygotowanych przez niego dań. Nie lada atrakcją będą również pokazy ZUMBY oraz fitness w wykonaniu trenerów Centrum Fitness Silueta z Radlina. O zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym i codziennym życiu najmłodszych uczestników festynu informować będzie z kolei policyjny „Sznupek”.

Przed uczestnikami rajdu oraz mieszkańcami Mszany zaprezentuje się także młodzież Zespołu Szkół Ekonomicznych w Wodzisławiu Śl., kształcąca się na kierunkach gastronomicznych, a także lokalne stowarzyszenia rowerowe.

Na wszystkich chętnych będą też czekać konkurencje rowerowo-sportowe przygotowane przez Koło Turystyki Rowerowej Pszów, m.in. jazda na rowerze pod poprzeczką, żółwia jazda, jazda prostolinijna na rowerze czy rzut piłeczką do wiaderka.

Podczas festynu kolportowane będą ponadto materiały informacyjno-promocyjne powiatu, gminy oraz Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego. Z kolei ratownicy medyczni z Firemed umożliwią chętnym osobom rejestrację w bazie potencjalnych dawców szpiku.

Serdecznie zapraszamy w niedzielę, 27 sierpnia, do Mszany!