Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Zapraszamy na I Śląski Marszobieg Terenowy - Powiat Wodzisławski

Zapraszamy na I Śląski Marszobieg Terenowy

W poniedziałek, na terenie Rodzinnego Parku Rozrywki „Trzy Wzgórza” w Wodzisławiu Śląskim, odbędzie się I Śląski marszobieg terenowy z okazji jubileuszu 20-lecia powiatu wodzisławskiego, organizowany przez Stowarzyszenie „Czyń dobro”.

W marszobiegu wezmą udział osoby niepełnosprawne z terenu województwa śląskiego. Konkurować będą w podchodach z zadaniami, a najlepsza drużyna otrzyma Puchar Starosty Wodzisławskiego. Ponadto organizator przygotował mnóstwo atrakcji, m.in. występ Orkiestry Górniczej z Mażoretkami, Teatr Wodzisławskiej Ulicy, Senso-bajkę, występy uczniów Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Wodzisławiu Śląskim, bańki mydlane, dmuchane zamki, malowanie twarzy.

Celem zawodów jest uczczenie jubileuszu 20-lecia Powiatu Wodzisławskiego, integracja osób  niepełnosprawnych intelektualnie z terenu województwa śląskiego oraz rozwijanie zainteresowań różnymi, aktywnymi formami spędzania wolnego czasu.

Honorowy patronat nad imprezą objął Starosta Wodzisławski Ireneusz Serwotka.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców powiatu wodzisławskiego do wspólnego kibicowania i zabawy.

Termin: 11 czerwca 2018 r., godz. 9.00-14.00

Miejsce: Rodzinny Park Rozrywki „Trzy Wzgórza” w Wodzisławiu Śląskim

Organizator: Stowarzyszenie „Czyń dobro” na rzecz Niepełnosprawnych Uczniów i Absolwentów Szkół i Placówek Specjalnych w Wodzisławiu Śl.

Projekt jest współfinansowany ze środków Powiatu Wodzisławskiego w ramach realizacji zadania publicznego.