Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Zapraszamy do "Oazy Aktywności" do "Żywej Stajenki" - Powiat Wodzisławski

Zapraszamy do „Oazy Aktywności” do „Żywej Stajenki”

Zakład Aktywności Zawodowej Zakład Usług Pralniczych w Wodzisławiu Śląskim w grudniu obchodzi swoje 15-lecie działalności. W ramach tego wydarzenia, a także 25-lecia Powiatu Wodzisławskiego pracownicy Zakładu zbudowali dla mieszkańców ,,Żywą Stajenkę”, aby w tym szczególnym czasie nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia podzielić się z mieszkańcami radością z obchodzonego jubileuszu.

Plakat promujący Żywą Stajenkę przy ZAZ w Wodzisławiu Śl.

Stajenkę będzie można odwiedzać przez cały tydzień – już od jutra (sobota, 16 grudnia) do piątku 22 grudnia. Została ona zainstalowana na terenie „Oazy Aktywności”, czyli zrewitalizowanego terenu starego szpitala powiatowego w Wodzisławiu Śl. przy ul. Wałowej 30 (dziedziniec obok Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wodzisławiu Śl.). Prócz typowych dla szopek świątecznych grup figuralnych Świętej Rodziny i Trzech Króli w stajence będzie można podziwiać żywe zwierzęta.

Dodatkowo, w środę 20 grudnia od godz. 18:45 społeczność ZAZ-u wspólnie z parafią Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu Śl. zaprasza mieszkańców naszego powiatu do wspólnego uroczystego kolędowania przy „Żywej Stajence”. W programie prócz wspólnego śpiewania kolęd m.in. atrakcje dla najmłodszych jak pieczenie kiełbasek i pianek marshmallow, słodki poczęstunek oraz okazja do przejażdżki kucykiem, a także inne atrakcje. Wcześniej od godz. 18:00 w kościele parafialnym odbędą się tradycyjne roraty.

Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy całymi rodzinami.

Foto grupy figuralnej tworzącej tradycyjną stajenką bożonarodzeniową