Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Zajęcia dla osób mających problem z agresją, złością i stosujących przemoc - Powiat Wodzisławski

Zajęcia dla osób mających problem z agresją, złością i stosujących przemoc

W obliczu rosnącej liczby przypadków przemocy domowej i jej społecznych konsekwencji Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie w Wodzisławiu Śląskim kontynuuje swoją misję niesienia pomocy osobom dotkniętym tym problemem. Jednym z ważnych elementów oferty Ośrodka jest działalność grup terapeutycznych i grup wsparcia dla osób , które zmagają się z agresją, złością oraz dla tych, którzy stosują przemoc.

Plakat biało czarny, grafika mocujących się dłoni, informacje zawarte a tekście

Z myślą o osobach, które mają problem z agresją, złością i stosują przemoc w Ośrodku prowadzona są zajęcia w ramach grupy korekcyjno-edukacyjnej. Celem zajęć jest rozwijanie umiejętności samokontroli, zdobycie i poszerzenie wiedzy o mechanizmach powstawania przemocy w rodzinie, umiejętności komunikowania się i rozwiązywania konfliktów w rodzinie bez przemocy, a także kształtowanie umiejętności społecznych. Grupowe zajęcia korekcyjno-edukacyjne są prowadzone w Modelu DULUTH.

Spotkania grupy w Ośrodku stworzone są jako bezpieczne miejsce dla osób, które chcą zrozumieć źródła swojej agresji, pracować nad nią i dążyć do pozytywnych zmian w swoim życiu.

1. Wsparcie od profesjonalistów: spotkania prowadzone są przez doświadczonych trenerów. Uczestnicy mają okazję do dzielenia się swoimi doświadczeniami, otrzymują wsparcie i wskazówki od ekspertów oraz innych uczestników grupy.
  2. Rozwój świadomości: poprzez dyskusje, ćwiczenia i warsztaty uczestnicy grupy mogą rozpoznawać swoje negatywne wzorce zachowań, zrozumieć ich źródła oraz uczyć się zdrowszych sposobów radzenia sobie z negatywnymi emocjami.
  3. Bezpieczeństwo i anonimowość: Ośrodek zapewnia pełne zachowanie poufności. Każdy uczestnik może czuć się pewnie, dzięki czemu może swobodnie dzielić się swoimi myślami, uczuciami i doświadczeniami.

Zapraszamy do udziału

Jeśli czujesz, że zmagasz się z problemem agresji, złości lub stosujesz przemoc, a jednocześnie pragniesz wprowadzić pozytywne zmiany w swoim życiu, grupa korekcyjno-edukacyjna w Specjalistycznym Ośrodku Wsparcia Dla Osób Doznających Przemocy Domowej w Wodzisławiu Śląskim jest miejscem stworzonym właśnie dla Ciebie. Skontaktuj się z pracownikami Ośrodka, aby dowiedzieć się więcej o spotkaniach grupy i rozpocząć swoją podróż ku pozytywnej zmianie.

Wszystkie osoby zainteresowane udziałem w zajęciach proszone są o kontakt osobisty lub telefoniczny z Powiatowym Specjalistycznym Ośrodkiem Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie. Telefon: 32 455 60 32 lub 692 488 732. Udział we wszystkich spotkaniach jest bezpłatny. Trwają zapisy.