Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Za nami rowerowy maraton "Ultra Powiat 2023" - Powiat Wodzisławski

Za nami rowerowy maraton „Ultra Powiat 2023”

W sobotę odbył się rowerowy maraton "Ultra Powiat 2023 rowerowo", który zorganizowała grupa "Radlinioki w biegu" w ramach obchodów 25-lecia powiatu wodzisławskiego. Patronatem wydarzenie objął starosta Leszek Bizoń.

Pamiątkowe zdjęcie grupowe uczestników imprezy. Grupa ludzi w strojach rowerzystów pozujących do wspólnego zdjęcia

Imprezę otworzył członek zarządu powiatu Jan Zemło wspólnie z przewodniczącą Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Rady Powiatu Wodzisławskiego Gabrielą Kiełkowską. Z kolei sekretarz powiatu – Michał Lorek, który wziął aktywny udział w wydarzeniu, przekazał uczestnikom informacje organizacyjne dotyczące rajdu.

Na trasę wyruszyło 22 uczestników, reprezentujących różne kluby i formacje sportowe, m.in. „Radlinioki w biegu”, „Forma Wodzisław Śląski”, „Aktywni Lyski”, „Sokół Radlin” oraz „Piraci z Szarloty”. Wspólny start, ale chwilę później każdy już jechał wedle swojego zamierzonego planu. Cel był jeden… dojechać do mety, czyli pokonać 86 km trudnej, wymagającej trasy rajdu.

Wszyscy bezpiecznie ukończyli rajd. Impreza miała formułę towarzyską, bez pomiaru czasu, ale pierwsi na mecie zameldowali się Jacek Wojaczek i Michał Lorek, którzy pokonali trasę w 4:57 h. Jest to czas nieoficjalny. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal oraz kilka upominków podarowanych przez Powiat oraz gminy i miasta zaangażowane w organizację wydarzenia.

Organizatorzy dziękują za wsparcie organizacyjne: MOSiR Radlin, fundacji Eduarte, Belfry Bazgrolą, OSP Biertułtowy Radlin oraz wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tej kameralnej, ale wspaniałej imprezy rowerowej.

Foto i tekst nadesłany. Oprac. BKI.