Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Za nami kolejne zawody "20 km na 20-lecie Powiatu Wodzisławskiego" - Powiat Wodzisławski

Za nami kolejne zawody „20 km na 20-lecie Powiatu Wodzisławskiego”

1 lipca 2018 r. odbyła się druga część zawodów "20 km na 20-lecie Powiatu Wodzisławskiego". Tym razem zawodnicy rywalizowali na blisko 4,5 km trasie w krostoszowickiej buczynie.

W drugiej części Letniego Grand Prix udział wzięło 61 zawodników. Po starcie biegacze i kijkarze musieli się wspinać na wzniesienie zwane potocznie krostoszowicką „Bergą”. Po przebyciu 4 km po obwodzie krostoszowickiego lasu finiszowali ponownie pod wzniesienie, ponieważ meta była usytuowana dokładnie na „Berdze”.

Najlepszy w biegu okazał się Krzysztof Lesik z Wodzisławia Śląskiego a wśród pań dominowała Sylwia Wojtaszewska z Raciborza. Zmagania kijkarzy wygrali Krzysztof Kłyś oraz Agnieszka Szajnowska, reprezentujący miasto Gliwice. Zawodnicy KS Forma Wodzisław Śląski ponownie zdominowali zawody biegowe. W pierwszej piętnastce było ich aż 9.

Organizatorem przedsięwzięcia był Klub Sportowy Forma Wodzisław Śląski przy współfinansowaniu Powiatu Wodzisławskiego. Już dzisiaj zapraszamy na kolejną edycję „20 km na 20-lecie Powiatu Wodzisławskiego”, która odbędzie się 22 lipca 2018 r. Start na orliku w Krostoszowicach.