Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Za nami IV Europejski Kongres Samorządów - Powiat Wodzisławski

Za nami IV Europejski Kongres Samorządów

Samorząd strategią dla przyszłości” – pod takim hasłem odbywał się w tym roku IV Europejskiego Kongresu Samorządów. Kongres odbył się w Krakowie w dniach 26-27 kwietnia w Centrum Kongresowym ICE Kraków.

Na IV Europejski Kongres Samorządów składało się  kilkadziesiąt wydarzeń – paneli, bloków programowych, wykładów, prezentacji, warsztatów – podzielonych na kilka ścieżek tematycznych. Europejski Kongres Samorządów to miejsce wymiany poglądów oraz okazja spotkań liderów samorządowych, elit regionalnych z przedstawicielami administracji państwowej, organizacji pozarządowych i biznesu.

Wśród obecnych na Kongresie znalazło się ponad 2000 osób – liderów samorządowych oraz elit regionalnych, przedstawicieli administracji państwowej, świata biznesu, kultury, NGO, mediów z krajów Europy Środkowej i Wschodniej.

W tym roku w Kongresie brał również udział starosta Ireneusz Serwotka.

Organizatorem imprezy była Fundacja Instytut Studiów Wschodnich. Partnerem wydarzenia był m.in. Związek Powiatów Polskich