Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Za nami drzwi otwarte wodzisławskiej porodówki - Powiat Wodzisławski

Za nami drzwi otwarte wodzisławskiej porodówki

Zwiedzanie sali porodowej, zapoznanie się z ofertą funkcjonującej w wodzisławskim szpitalu szkoły rodzenia "Aktywne Rodzicielstwo", wizyta w jej pomieszczeniach, a także fachowe informacje dotyczącą porodu oraz połogu to tylko przykłady tego co przygotowano dla odwiedzających placówkę w niedzielę, 17 czerwca.

W ramach Drzwi Otwartych Wodzisławskiej Porodówki można też było m.in. uzyskać informacje dotyczące banku komórek macierzystych, zapoznać się z metodami wiązania chust do noszenia dzieci i niemowląt oraz uzyskać od doradcy laktacyjnego porady w zakresie naturalnego karmienia piersią.

Ponadto, pracownicy sklepu Markusia w Wodzisławiu Śląskim, zaprezentowali sposoby bezpiecznego przewożenia dzieci w foteliku samochodowym.

Podczas imprezy wodzisławski szpital odwiedziła m.in. wicestarosta Danuta Maćkowska.