Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Za nami Bal Maskowy osób z niepełnosprawnościami - Powiat Wodzisławski

Za nami Bal Maskowy osób z niepełnosprawnościami

Ponad 120 osób z niepełnosprawnościami z powiatu wodzisławskiego i Jastrzębia-Zdroju wzięło dzisiaj udział w tradycyjnym Balu Maskowym. W tym roku impreza odbyła się w gościnnych murach Ośrodka Kultury w Połomi.

Bal maskowy osób z niepełnosprawnością. Na zdjęciu uczestnicy imprezy w strojach karnawałowych

Organizatorem wydarzenia od lat jest Warsztat Terapii Zajęciowej św. Hiacynta i Franciszek w Wodzisławiu Śl. wspólnie z Powiatowym Ośrodkiem Wsparcia w Połomi. Do udziału we wspólnej zabawie zaproszeni zostali też uczestnicy Powiatowego Ośrodka Wsparcia „Perła” w Wodzisławiu Śl. oraz Środowiskowego Domu Samopomocy Oligos z Jastrzębia-Zdroju.

Szaleństwu karnawałowej zabawy w maskach dali się w tym roku porwać również goście specjalni: Przewodniczący Rady Powiatu Adam Krzyżak, członkini Zarządu Powiatu resortowo odpowiedzialna za pomoc społeczną Krystyna Kuczera, przewodnicząca Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych, powiatowa radna Joanna Rduch-Kaszuba oraz dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wodzisławiu Śl. Aleksandra Witoszek.

Śmiechom, radości, hulankom i swawolom nie było końca. Było wesoło, kolorowo i głośno, czyli tak, jak na karnawał przystało. Uczestnicy bawili się setnie, o co zadbali nie tylko opiekunowie, ale też DJ. Zobaczcie zresztą sami (foto nadesłane):