Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Z wizytą na Święcie Powiatu Tczewskiego - Powiat Wodzisławski

Z wizytą na Święcie Powiatu Tczewskiego

Święto partnerskiego Powiatu Tczewskiego, 5 lat partnerstwa z Powiatem Wodzisławskim oraz 20-lecie reaktywacji samorządu terytorialnego było okazją do wizyty delegacji Powiatu Wodzisławskiego w Powiecie Tczewskim w drugiej połowie ubiegłego tygodnia.

W składzie delegacji znalazł się Starosta Wodzisławski Ireneusz Serwotka, Przewodniczący Rady Powiatu Wodzisławskiego Eugeniusz Wala, sekretarz powiatu Michał Lorek i naczelnik Wydziału Funduszy Zewnętrznych i Zamówień Publicznych Katarzyna Lerch.

Dodatkową okazją do wspólnego świętowania była przypadająca w tym roku 5 rocznica podpisania umowy partnerskiej między Powiatem Tczewskim a Powiatem Wodzisławskim.

Obchody Święta Powiatu Tczewskiego rozpoczęły się 24 sierpnia Mszą Świętą w intencji Samorządu Powiatu Tczewskiego w Kościele pw. św. Mikołaja w Gniewie. Później odbyła się uroczysta sesja Rady Powiatu Tczewskiego na Zamku Gniewie.

Podczas obrad ważnym elementem było wręczanie nagrody Starosty Tczewskiego pn. „Filar Powiatu Tczewskiego”, która trafiła do Ochotniczych Straży Pożarnych z Powiatu Tczewskiego. Uhonorowano też pracowników starostwa, którzy pracują w nim od początku powstania powiatu. Na sesji obecni byli tez Starostowie, Wicestarostowie oraz Przewodniczący Rad Powiatu poprzednich kadencji których obdarowano pamiątkowymi zdjęciami.

Oprócz delegacji Powiatu Wodzisławskiego w sesji brała także udział partnerska dla Powiatu Tczewskiego delegacja z Rejonu Prienai na Litwie, na czele z merem Alvydas Vaicekauskas.

Śląskim akcentem uroczystości był występ zespołu Claudia&Kasia Chwołka.

W uroczystości udział wzięli też przedstawiciele władz samorządowych miast i gmin z terenu powiatu tczewskiego, radni obecnej oraz poprzednich kadencji, działacze sportowi oraz społeczni, dyrektorzy powiatowych jednostek organizacyjnych, zarząd spółki Szpitale Tczewskie oraz Naczelnicy wydziałów Starostwa Powiatowego w Tczewie.

Razem z serdecznymi życzeniami delegacja Powiatu Wodzisławskiego przekazała władzom Powiatu Tczewskiego symboliczny zegar w kształcie rzymskiej cyfry V upamiętniający 5 rocznicę partnerstwa obu powiatów.