Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Z wicewojewodą o sprawach powiatu - Powiat Wodzisławski

Z wicewojewodą o sprawach powiatu

Wyjątkowy charakter miało wczorajsze posiedzenie Zarządu Powiatu. Na zaproszenie starosty Ireneusza Serwotki wziął w nim udział I Wicewojewoda Śląski Jan Chrząszcz, a także Daria Kolonko – Dyrektor Wydziału Nadzoru Właścicielskiego oraz Beata Owczarek-Jędrocha – Dyrektor Wydziału Finansów i Budżetu.

Podczas spotkania omówiono problemy związane z zadaniami, jaki wykonuje powiat, a także starosta jako reprezentant Skarbu Państwa, a które są zlecane i finansowane z budżetu państwa, za pośrednictwem służb wojewody. Podstawowym problemem jest bowiem ich niewystarczające finansowanie przez rząd. Na spotkaniu omówiono też tematy dotyczące gospodarowania nieruchomościami, które są zapisane w księgach wieczystych i rejestrze gruntów na rzecz Skarbu Państwa.

W związku z planowaną przebudową parkingów oraz przestrzeni wokół budynku Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Wodzisławiu Śląskim na spotkaniu zajęto się również kwestią przekazania tej instytucji dodatkowych środków finansowych. Ponadto przedstawiciele powiatu prosili o zwiększenie planu finansowego dla Powiatowego Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie w Wodzisławiu Śląskim, który od wielu lat zmaga się z niedoborami finansowymi.

Spotkanie było bardzo owocne. Wicewojewoda Jan Chrząszcz zaofiarował swoją pomoc w sprawie omawianych na spotkaniu kwestii, umacniając tym samym współpracę z Powiatem Wodzisławskim.