Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski WYNIKI ANKIETYZACJI MIESZKAŃCÓW POWIATU WODZISŁAWSKIEGO W ZAKRESIE BEZPIECZEŃSTWA - Powiat Wodzisławski

Szanowni Państwo! Oddajemy w Wasze ręce opracowanie, które jest zbiorem obaw, problemów i oczekiwań społeczności powiatu wodzisławskiego w obszarze bezpieczeństwa.

Materiał ten powstał drogą badań ankietowych w ramach realizacji planu pracy Komisji Bezpieczeństwa i Porządku działającej przy Staroście Powiatu Wodzisławskiego. Badania przeprowadzone w oparciu o rzetelnie wypełnione ankiety są wiarygodnym i obiektywnym przełożeniem ocen respondentów, w tym przypadku oceny stopnia zorganizowania organów porządku publicznego i strategii działania tych organów oraz innych podmiotów odpowiedzialnych za stan bezpieczeństwa w powiecie. Zdefiniowane problemy nie są odległe od tych, które występują  w całym kraju, dlatego ich rozwiązanie może być pomocne dla innych społeczności.

Wnioski nasuwające się po analizie wyników ankiety, powinny pomóc  w zdefiniowaniu zagrożeń i problemów bezpieczeństwa publicznego, a tym samym stanowić podstawę do zaplanowania i realizacji konkretnych działań zmierzających do poprawy bezpieczeństwa w poszczególnych rejonach naszego powiatu.

Jerzy ROSÓŁ
Starosta Powiatu Wodzisławskiego

Wodzisław Śląski, styczeń 2010 r.

Pobierz wyniki