Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Wybierz się na rowerki lub kajaki - Powiat Wodzisławski

Wybierz się na rowerki lub kajaki

Jeśli szukasz idealnego miejsca na aktywny wypoczynek, powiat wodzisławski ma wiele do zaoferowania. W ramach naszego wakacyjnego konkursu #SWD Spędź Wakacje Doskonałe, zapraszamy do odkrycia najlepszych miejsc na rowerki i kajaki w okolicy.

Powiat wodzisławski to prawdziwy raj dla miłośników aktywnego wypoczynku. Niezależnie od tego, czy preferujesz rowerowe wycieczki, czy spływy kajakowe, znajdziesz tu coś dla siebie. Machnikowiec w Rydułtowach, Ośrodek Rekreacyjny Balaton w Wodzisławiu Śląskim, Ośrodek Wypoczynkowy Olza w Gminie Gorzyce i spływ kajakowy po Szotkówce w Gminie Godów to miejsca, które warto odwiedzić. Dołącz do naszego konkursu #SWD Spędź Wakacje Doskonałe i ciesz się aktywnym wypoczynkiem w przepięknych okolicznościach przyrody.

Machnikowiec w Rydułtowach

Machnikowiec to malowniczy zakątek, który przyciąga miłośników natury i aktywnego wypoczynku. Powstał  w wyniku działalności kopalni Rydułtowy – Anna. Dwie niewielkie hałdy porośnięte gęstą roślinnością poprzecinane są ścieżkami. Pomiędzy nimi znajduje się staw. Okolica cicha i spokojna – czego chcieć więcej?

Ośrodek Rekreacyjny Balaton w Wodzisławiu Śląskim

Ośrodek Rekreacyjny Balaton to doskonałe miejsce na letni wypoczynek. Oferuje możliwość wynajmu kajaków i rowerów wodnych. To idealne miejsce na spędzenie czasu z rodziną i przyjaciółmi, ciesząc się spokojem wody i otaczającą przyrodą.

Ośrodek Wypoczynkowy „Olza” w Gminie Gorzyce

Ośrodek Wypoczynkowy Olza to miejsce, które łączy w sobie spokój i możliwość aktywnego spędzania czasu. Znajduje się na półwyspie – z trzech stron otoczony wodą. Ten akwen zachęca latem turystów, nie tylko czystą wodą, strzeżonym kąpieliskiem czy piaszczystą plażą, na której można odpocząć, ale również malowniczym położeniem wśród zieleni.

Spływ kajakowy po Szotkówce w Gminie Godów

To propozycja dla tych, którzy cenią sobie ciszę, spokój i bliskość natury. Szotkówka to rzeka o spokojnym nurcie, idealna zarówno dla początkujących, jak i bardziej doświadczonych kajakarzy. Trasa spływu prowadzi przez malownicze tereny, gdzie można podziwiać bogatą faunę i florę regionu.

Więcej o naszej kampanii #SWD Spędź Wakacje Doskonałe – PRZEJDŹ