Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Wodzisławskie technikum najlepsze w międzynarodowym konkursie projektowym - Powiat Wodzisławski

Wodzisławskie technikum najlepsze w międzynarodowym konkursie projektowym

Uczniowie Technikum nr 1 im. Piastów Śląskich, które wchodzi w skład Zespołu Szkół Zawodowych w Wodzisławiu Śląskim, zajęli pierwsze miejsce podczas Międzynarodowych Warsztatów Maszyneryjnych, jakie odbyły się w Górnej Beczwie (Czechy).

Zadanie projektowe polegało na tym, aby na podstawie minimalnych wstępnych danych zaprojektować i narysować trzystutonowe zblocze żurawia pływającego. Głównym celem zadania była praktyczna konfiguracja i funkcyjność urządzenia. Projekt musiał zawierać kompletną dokumentację: zestaw kompletnego zblocza, rysunki warsztatowe wszystkich produkowanych elementów (bez haka), uproszczone obliczenia wytrzymałościowe (schemat i wielkość obciążeń, naprężenia wypadkowe).

W rywalizacji konkursowej najlepszą okazała się drużyna wodzisławskiego technikum, składająca się z uczniów czwartych klas: Mateusza Christofa, Grzegorza Świerczka, Bartosza Sitko oraz Pawła Klimka. Całość nadzorował nauczyciel przedmiotów zawodowych Krzysztof Gajda.