Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Wodzisławski Dzień Seniora 14 lipca w dzielnicy Zawada - Powiat Wodzisławski

Wodzisławski Dzień Seniora 14 lipca w dzielnicy Zawada

Wodzisławskie Centrum Kultury wspólnie z Miastem Wodzisław Śląski zaprasza do dobrej zabawy. Seniorzy - to oni będą głównymi bohaterami czwartej imprezy z cyklu "Dziewięć dzielnic, jedno miasto". W niedzielę, 14 lipca br. w godz. od 17:00 do 21:30 w dzielnicy Zawada czeka nas wyjątkowy Wodzisławski Dzień Seniora. To wydarzenie będzie doskonałą okazją do integracji środowiska senioralnego oraz umocnienia więzi międzypokoleniowych. Tego dnia na uczestników czekają nie tylko występy gwiazd TVS, ale także zabawa taneczna czy pokaz tańca liniowego.

plakat promujący Dzień Seniora

Niedzielne popołudnie, 14 lipca będzie obfitowało w wiele atrakcji, a to wszystko za sprawą Wodzisławskiego Dnia Seniora, który odbędzie się na terenie obiektu sportowego LKS Naprzód 46 Zawada przy ul. Młodzieżowej 273F w dzielnicy Zawada, w godz. od 17:00 do 21:30. Wydarzenie poprowadzi Agnieszka Strzelczyk z Telewizji TVS.

W programie wydarzenia znalazły się:

• występy gwiazd Telewizji TVS: Aliny Trzeciak, De Silvers,
  • pokaz tańca liniowego w wykonaniu Reprezentacyjnej Grupy Tańca Liniowego „Country Fox” ze Stowarzyszenia Wodzisławskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku,
  • zabawa taneczna z DJ’em Seniorem,
  • zabiegi pielęgnacyjno-kosmetyczne dla seniorów z TEB Edukacja w Wodzisławiu Śląskim,
  • konkursy z telewizją TVS,
  • strefa Łuczników Zawada,
  • warsztaty plastyczne z Wodzisławską Placówką Wsparcia Dziennego „Dziupla”,
  • dmuchaniec dla dzieci.

Dodatkowo: strefa gastronomiczna.

Patronat nad wydarzeniem objęła Telewizja TVS.

Wybierz autobus

Wybierasz się na powyższe wydarzenie? W związku z organizacją Wodzisławskiego Dnia Seniora w niedzielę, 14 lipca przejazdy wodzisławskiej komunikacji miejskiej będą bezpłatne. Ponadto pojawią się dodatkowe kursy na trasie Dworzec Autobusowy-Zawada. Wkrótce szczegółowy rozkład jazdy.

Gwiazdy TVS na Wodzisławskim Dniu Seniora

De Silvers to zespół szlagierowo-biesiadny wykonujący własne utwory, jak również znane i lubiane przez publiczność utwory biesiadne przeplatane śląskim humorem. Ich muzyka cieszy się dużą popularnością, a najbardziej znane utwory zespołu to „Chce Cię w te lato” i „Kochaj ludzi”. De Silvers potrafią rozkręcić każdą imprezę, łącząc tradycję z nowoczesnym brzmieniem i dostarczając niezapomnianych wrażeń słuchaczom w każdym wieku.

Alina Trzeciak, wokalistka, dziennikarka, kompozytorka, autorka piosenek i instrumentalistka, która nie przestaje zachwycać swoją twórczością. Na swoim koncie ma cztery autorskie płyty, w tym jedną niemieckojęzyczną zatytułowaną „Polin, die deutschen Schlager singt”. Od 2016 roku podbija serca fanów na Śląskiej Scenie. Jej najpopularniejsze utwory, takie jak „Bliżej Ciebie”, „Jesteś moim ideałem” oraz „Kolorowy Świat” w duecie z Timem Fabianem zdobył szerokie uznanie i stał się przebojami.

O cyklu „Dziewięć dzielnic, jedno miasto”

Głównymi założeniami organizacji cyklu jest z jednej strony pokazanie mieszkańcom z innych części miasta, jak miło można spędzić czas w każdej z wodzisławskich dzielnic, jak i wykorzystać potencjał, których w nich drzemie, z drugiej integracja wodzisławian. Wielu mieszkańców peryferyjnych dzielnic miasta rzadko ma okazję bywać w ścisłym centrum miasta. Wszelkie potrzeby życia codziennego mogą zaspokoić w swoim otoczeniu, z którym czują się najbardziej związani.

Przestrzeń miejska kształtowana przez mieszkańców kształtuje także ich tożsamość. Dlatego niezwykle ważnym jest dla nas, aby wodzisławianie z peryferyjnych dzielnic poczuli się częścią naszej małej Ojczyzny – Wodzisławia Śląskiego.

W 2024 roku ponownie stawiamy na budowanie wspólnoty przez kulturę, bo nic tak nie łączy ludzi, jak właśnie ona. I w tym roku nie zabraknie wydarzeń, które spotkały się z największym zainteresowaniem mieszkańców tj. „WLOT zabytkowej motoryzacji” oraz „W klimacie PRL”.