Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Wodzisławski „Ekonomik” po raz kolejny na podium Międzynarodowego Konkursu Gastronomicznego - Powiat Wodzisławski

Michał Kawulok, uczeń IV klasy Technikum Gastronomicznego, zdobył BRĄZOWY MEDAL w XIX edycji Międzynarodowego Konkursu Gastro Junior Brno 2013 – Bidvest Cup.

Od 17 do 19 stycznia, na jednej z hal międzynarodowych targów w Brnie, rywalizowali ze sobą kucharze, cukiernicy i kelnerzy z całej Europy. Tematem przewodnim, w kategorii kucharz, był schab z kością, z którego zawodnicy przygotowywali
w ciągu 45 minut danie główne. Ponadto, 20 minut przed starem, uczeń losował dodatkowo dwa nieznane wcześniej surowce.

Michał przygotowany przez Elżbietę Kaczmarek-Wiję doskonale poradził sobie z zadaniem. Jego popisową potrawą był schab pod ziołową kołderką z sakiewkami z ciasta filo, z mięsem i kiełkami amarantusa w towarzystwie warzyw sous vide pod pianką z masła klarowanego i paluszków ziemniaczanych.

Jak widać polska kuchnia – w wydaniu szkolnym – ma się bardzo dobrze, gdyż po raz kolejny została doceniona przez europejskich mistrzów kulinarnych. Warto dodać, że Michał podczas ubiegłorocznej edycji konkursu w Brnie zdobył srebrny medal, z kolei w 2011 roku inny uczeń „Ekonomika” – Seweryn Jakubiec, wywalczył brązowy medal.