Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Wodzisławianie hojni dla młodych zdolnych - Powiat Wodzisławski

Wodzisławianie hojni dla młodych zdolnych

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. 14 Pułku Powstańców Śląskich włączyli się w tegoroczne obchody Dnia Papieskiego, organizując zbiórkę pieniędzy na rzecz funduszu stypendialnego Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Fundacja wspiera ponad 2,3 tys. młodych, zdolnych osób, pochodzących z mniej zamożnych rodzin. Corocznie organizowana  zbiórka jest odpowiedzią na wezwanie Ojca Świętego Jana Pawła II do ludzkiej solidarności i pomocy wszystkim, którzy jej potrzebują. Organizacja umożliwia swoim podopiecznym rozwijanie talentów i  zdobywanie wymarzonego wykształcenia na najwyższym poziomie. Od lat wśród stypendystów Fundacji znajdują się także uczniowie I LO im. 14 Pułku Powstańców Śląskich. Nic więc dziwnego, że młodzież tej szkoły chętnie włączyła się w akcję. Podczas tegorocznego kwestowania w różnych miejscach Wodzisławia Śl. i poza nim, wolontariusze zebrali kwotę 8336 zł.