Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski WODZISŁAW ŚLĄSKI: ZOSTAŃ IDOLEM Z WCK - Powiat Wodzisławski

WODZISŁAW ŚLĄSKI: ZOSTAŃ IDOLEM Z WCK

Twoją pasją jest śpiew? Czujesz się na scenie jak ryba w wodzie? Jeśli tak, to wydarzenie jest dla Ciebie. Już 12 listopada o godz. 17.00 w Wodzisławskim Centrum Kultury odbędzie się Wodzisławski Festiwal Wokalny „Zostań idolem”, w którym mogą wziąć udział uczniowie wodzisławskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Celem imprezy jest wyłonienie szczególnie uzdolnionych wokalistek i wokalistów, odkrywanie talentów i osobowości scenicznych oraz rozwijanie wokalnych umiejętności.

plakat - wodzisławski festiwal wokalny "Zostań idolem"

Młodych artystów oceniać będzie jury w następujących kategoriach: klasy I-IV, klasy V-VIII, szkoły ponadpodstawowe. Punktowane będą nie tylko umiejętności wokalne, ale także dykcja, intonacja, muzykalność, interpretacja tekstu i ogólny wyraz artystyczny. Solistki i soliści będą mieli okazję zaprezentować utwór w dowolnym języku z podkładem muzycznym, a capella lub z własnym akompaniamentem instrumentalnym.

Aby wziąć udział w imprezie, należy do 5 listopada wysłać kartę zgłoszeniową na adres: a.kozielska@wck.wodzislaw.pl.

– Liczymy na to, że podobnie jak podczas wcześniejszych edycji, wydarzenie spotka się z dużym zainteresowaniem i będziemy mieli okazję odkryć nowe talenty – mówią organizatorzy.

Wszelkich informacji na temat przedsięwzięcia udziela Dział Projektów i Animacji Kulturalnej WCK (tel. 32 455 48 55). Szczegóły dotyczące konkursu znajdują się w regulaminie, który wraz z kartą zgłoszeniową można pobrać ze strony www.wck.wodzislaw-slaski.pl.

Organizatorem trzeciej edycji Wodzisławskiego Festiwalu Wokalnego „Zostań idolem” jest Wodzisławskie Centrum Kultury oraz Danuta Olejniczak-Paterek, pomysłodawczyni imprezy.