Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski WODZISŁAW ŚLĄSKI: WOJENNE LOSY STEFANA WYSZYŃSKIEGO NA KINOWYM EKRANIE - Powiat Wodzisławski

WODZISŁAW ŚLĄSKI: WOJENNE LOSY STEFANA WYSZYŃSKIEGO NA KINOWYM EKRANIE

Kino Pegaz zaprasza na listopadową odsłonę Cyklu Filmów Religijnych. Tym razem widzowie zobaczą film „Wyszyński – zemsta czy przebaczenie”. Spektakularna filmowa realizacja opowiada nieznane szerszej publiczności losy wojenne księdza porucznika Stefana Wyszyńskiego – przyszłego Prymasa Polski.

PLAKAT - Wojenne losy Stefana Wyszyńskiego na kinowym ekranie, na zdjęciu aktor

Seanse filmu można zobaczyć w kinie Pegaz w Wodzisławskim Centrum Kultury (ul. ks. płk. W. Kubsza 17) w dniach: 22,24,27,29 października o 17:00; 26 i 28 października o 10:00; 26 października o 18:00 i 30 października o 11:30.

W tytułowej roli w filmie wystąpił Ksawery Szlenkier, któremu na dużym ekranie partnerują m.in.: Ida Nowakowska, Marcin Kwaśny, Adam Fidusiewicz, Agnieszka Kawiorska, Lech Dyblik oraz Małgorzata Kożuchowska jako Matka Róża Czacka.

Jest rok 1944, w ferworze wojny poznajemy młodego księdza Wyszyńskiego, który niedawno został mianowany kapelanem oddziału na terenie Puszczy Kampinoskiej. Równolegle działa on w powstańczym szpitalu. Wszyscy znają go tam pod pseudonimem „Radwan III”. Wojenna rzeczywistość jest dla ks. Wyszyńskiego kuźnią charakteru, walką o nadzieję i miłość, szczególnie wobec nieprzyjaciół. Jak w wojennej codzienności mamy wybaczać – pyta bohater, zwracając się do źródła swego powołania. W czasie krytycznych sytuacji takich jak rewizja szpitala przez oddziały SS czy podczas łapanki, Wyszyński staje w obliczu próby. Stara się dzielnie wspierać swoich kompanów, dodając im nadziei.

„Wyszyński – zemsta czy przebaczenie”, biograficzny, +15, 92 min.

Bilety: 16 zł normalny, 14 zł ulgowy (dzieci od lat 3, uczniowie, studenci do 26 roku życia oraz emeryci i renciści) dostępne w kasie Wodzisławskiego Centrum Kultury oraz online:

Opis filmu i plakat: Kino Świat

zdjęcie-  trzech aktorów w scenie filmowej