Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski WODZISŁAW ŚLĄSKI: NOC BIBLIOTEK 2021 - Powiat Wodzisławski

WODZISŁAW ŚLĄSKI: NOC BIBLIOTEK 2021

Noc Bibliotek 2021 to ogólnopolska akcja promującą czytanie i biblioteki jako najbliższe miejsca spotkań z kulturą, z różnorodnymi zasobami i bezpłatną ofertą dla społeczności. Trudny czas pandemii szczególnie pokazał, jak ważne i potrzebne są biblioteki – spróbujemy wspólnie sprawić, by jak najwięcej ludzi je pokochało i uznało za swoje miejsca, sprzyjające wymianie idei i integracji.Skierujmy wspólnie światło na biblioteki, pokazując wspierającą moc literatury i siłę lokalnej społeczności. Zapraszamy 8 października 2021 g. 17.oo - "Czytanie wzmacnia" w Bibliotece wodzisławskiej!

plakat - Noc Bibliotek w Wodzisławiu Śląskim

Noc Bibliotek 2021 w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wodzisławiu Ślaskim.

W programie :

– od g. 17.oo – spotkanie z lokalnymi artystami / wytwórcami :

– o mocy i magii kawy opowie Tymoteusz „Kawowski” Cieciura
– zapachy, aromaty, hydrolaty olejki eteryczne z @Destylarnia olejków eterycznych
– o uzdrawiającej mocy kamieni i biżuterii intencjonalnej opowie Bogna Kaczmarczyk z @ZireaelJewellery
– o kosmetykach naturalnych opowie Donata Nowak, właścicielka profesjonalnego sklepu i gabinetu kosmetycznego „Mirra”

– g. 18.oo – Afryka moich marzeń- spotkanie z podróżnikiem Robertem Gondkiem.

plakat - spotkanie autorskie z Robertem Gondkiem
Młodszych Gości zapraszamy na:
– g. 16.30 – warsztaty bębniarskie z Andrzejem Żydkiem
– g. 18.oo – seans filmowy „Operacja : Człowiek w czerni” – Norwegia 2018, reż. Grethe Bøe-Waal – to kryminał familijny o parze młodych detektywów, ekranizacja popularnej serii książek dla dzieci „Biuro Detektywistyczne”.

plakat - strefa dla dzieci w ramach Nocy Bibliotek

Wstęp wolny!