Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski WODZISŁAW ŚLĄSKI: MIKOŁAJKOWA DEPESZA Z WCK - Powiat Wodzisławski

WODZISŁAW ŚLĄSKI: MIKOŁAJKOWA DEPESZA Z WCK

Informacja z ostatniej chwili. Wodzisławskie Centrum Kultury otrzymało potwierdzenie, że 5 grudnia zawita w jego progi Święty Mikołaj. Ale to nie wszystko. Wraz z nim przybędą bohaterowie z Krainy Lodu, którzy wystąpią w bajecznym spektaklu. Z myślą o osobach z dysfunkcją słuchu, WCK zaprosiło do współpracy tłumaczkę języka migowego - Monikę Folwarczny.

plakat - mikołajki, na plakacie rysunek Mikołaja w czerwonym stroju trzymajacego kartkę papieru

Posiadająca czarodziejską moc kontroli nad śniegiem i lodem Elsa, jak co roku sprowadza na cały świat biały puch, aby święta kojarzyły się z piękną, zimową atmosferą. Niestety przez ogromną ilość obowiązków w Zaczarowanym Lesie, Elsa traci panowanie nad czarami i zamraża cały świat wraz ze świętami. Jedyną osobą, która może pomóc jej uporać się z tą sytuacją, jest siostra Anna. Ta jednak udała się na przedświąteczny urlop z Kristofem. Elsa zostaje zupełnie sama ze swoim problemem. Zmianę w jej zachowaniu zauważa Bałwan Olaf, który bezskutecznie próbuje odkryć powód złego nastroju swojej przyjaciółki. Zawstydzona Królowa Śniegu postanawia okłamać wszystkich i nie przyznać się do swojego błędu, co powoduje coraz więcej problemów. Wtedy do zamku w Arendelle przybywa pewien niespodziewany gość. Czy uda mu się rozwiązać problem zamrożonego świata? Czy uratuje tegoroczne święta? Kim jest ów przybysz? Odpowiedzi na te pytania można będzie uzyskać już 5 grudnia o godz. 16:00. A zaraz po spektaklu „Zaczarowana kraina lodu” w wykonaniu aktorów Prym Art, Mikołaj wręczy grzecznym dzieciom upominki.

Bilety w cenie 20 zł (spektakl) oraz na spotkanie z Mikołajem w cenie 45 zł (spektakl + upominek) dostępne są w kasie WCK do 26 listopada. Kasa WCK czynna jest na pół godziny przed planowanym seansem kinowym czy imprezą oraz w każdy czwartek w godzinach 10:00-12:00. Informacji na temat wydarzenia udzielają pracownicy Działu Projektów i Animacji Kulturalnej (32 4554855).

Zakup biletu jest równoznaczny z zapoznaniem się z regulaminem. Warunki uczestnictwa w wydarzeniach określa Regulamin udziału w seansach Kina Pegaz oraz w innych wydarzeniach artystycznych w Wodzisławskim Centrum Kultury w trakcie pandemii COVID-19 w Polsce.

Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania/przeniesienia imprezy w razie wprowadzenia obostrzeń w walce z wirusem COVID-19.

Na zdjęciu mężczyzna przebrany za Świętego Mikołaja, kobieta przebrana w biały strój oraz mała dziewczynka pozująca do zdjęcia