Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Wodzisław Śląski: KLASYKA KINA W PEGAZIE - Powiat Wodzisławski

Wodzisław Śląski: KLASYKA KINA W PEGAZIE

W lutym w kinie Pegaz wyświetlimy kolejne arcydzieła amerykańskiego kina w ramach cyklu Festiwal Kina Klasycznego. Seanse rzadko pokazywanych na dużym ekranie klasyków wytwórni Warner Bros. to propozycja, obok której nie można przejść obojętnie.

PLAKAT Klasyka kina w Pegazie

Buntownik bez powodu” – 22 lutego o 18:00

Filmowy przebój, który uczynił Jamesa Deana nieśmiertelnym. Najsłynniejsze dzieło Nicholasa Raya rozpoczęło popularny trend filmów o problemach młodzieży.  Z ekranowym buntownikiem Jimem Starkiem, wrażliwym, lecz nieakceptowanym młodzieńcem, utożsamiały się miliony amerykańskich nastolatków.

Bilety w cenie 14/16 zł są dostępne w kasie WCK przed seansami oraz online. Kino Pegaz mieści się w Wodzisławskim Centrum Kultury, przy ul. ks. płk. W. Kubsza 17. Szczegóły na: wck.wodzislaw-slaski.pl/kino/

Źródło opisu filmów: Nowe Horyzonty, Warner Bros.