Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Wodzisław Śl.: Spotkanie autorskie z Tomaszem Owsianym "Pod ciemną skórą Filipin" - Powiat Wodzisławski

Wodzisław Śl.: Spotkanie autorskie z Tomaszem Owsianym „Pod ciemną skórą Filipin”

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna serdecznie zaprasza 5 lutego 2018 godz.17.00 na spotkanie i pokaz slajdów: "Pod ciemną skórą Filipin" autorstwa Tomasza Owsianego. WSTĘP WOLNY!

W ciągu samotnej ośmiomiesięcznej wyprawy poznawczej Tomasz Owsiany odwiedził sześć plemion i ludów oraz wybrane społeczności Filipin we wszystkich makroregionach kraju. Nawiązał bliskie więzi z mieszkańcami i uczestniczył w ich codziennym życiu: w miasteczkach, w górach, w dżungli i nad brzegiem oceanu. Wyrabiał węgiel, uprawiał zbieractwo, orał bawołami ryżowiska i brał udział w ceremoniach. Mieszkał w kolonii karnej, poznał szamana uprawiającego czarną magię i dotarł do obozu grupy paramilitarnej na Mindanao.

Celem jego wyprawy było doświadczenie próbek z pełnego przekroju Filipin, poznanie nieeksportowej twarzy kraju oraz znalezienie odpowiedzi na pytanie, jak przeobrażają się tamtejsze rdzenne kultury pod wpływem nowoczesności.

Tomasz Owsiany – (1984), z wykształcenia romanista i tłumacz języka francuskiego. Autor pokazów podróżniczych oraz stały współpracownik miesięcznika „Poznaj Świat”. Laureat Nagrody Dziennikarzy Kolosów (za rok 2015) za wyprawę „Pod ciemną skórą Filipin”, wyróżnioną także w kategorii Podróż. Autor książek „Madagaskar. Tomek na Czerwonej Wyspie” oraz „Pod ciemną skórą Filipin”. Miłośnik przyrody, odpoczywający najpełniej w lesie i na górskich szlakach.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!