Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Solidarnie ku wolności 1989-2019 - Powiat Wodzisławski

Solidarnie ku wolności 1989-2019

Trzydzieści lat temu, 4 czerwca 1989 r., odbyły się pierwsze po II wojnie światowej częściowo wolne wybory parlamentarne w Polsce, wybory do tzw. Sejmu Kontraktowego. Wydarzenie to znacząco przyczyniło się do demontażu systemu komunistycznego w Polsce i Europie. Z tej okazji zapraszamy od 3 do 8 czerwca do Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wodzisławiu Śl., gdzie prezentowana jest wystawa archiwalnych fotografii Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku.

plakat wystawa archiwalnych fotografii Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku