Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Władze powiatu odwiedziły Pszów i Radlin - Powiat Wodzisławski

Władze powiatu odwiedziły Pszów i Radlin

Starosta Ireneusz Serwotka i Przewodniczący Rady Powiatu Eugeniusz Wala kontynuują spotkania z samorządowcami powiatu. Dzisiaj odwiedzili burmistrz Pszowa Katarzynę Sawicką – Muchę oraz burmistrz Radlina Barbarę Magierę.

Obydwa spotkania przedstawiciele powiatu rozpoczęli od złożenia życzeń i wręczenia bukietów kwiatów z okazji przypadającego dziś Dnia Kobiet . Starosta Ireneusz Serwotka po raz kolejny podkreślił, że chce, aby powiat pełnił funkcję usługową i pomagał gminom w rozwoju. Z tego powodu poprosił, aby szefowe obu miast przedstawiły najpilniejsze sprawy do rozwiązania z udziałem powiatu lub w których powiat może je wesprzeć. Jednym z tematów była m.in. Droga Główna Południowa.
Podczas spotkań poruszono wiele szczegółowych zagadnień. Z tego powodu ustalono, że już wkrótce odbędą się kolejne konsultacje im poświęcone.