Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Wieczór poetycki „Ukryte w słowach” - Powiat Wodzisławski

Wieczór poetycki „Ukryte w słowach”

Muzeum w Wodzisławiu Śląskim zaprasza na wieczór poezji pt. „Ukryte w słowach”, który odbędzie się w piątek 16 czerwca o 17.00. Wstęp wolny.

Plakat wydarzenia - Ukryte w słowach

O turkusowych polach, wolności i gwiazdach, ale też o wojnie, samotności i umieraniu – świat widziany oczami młodych nie jest czarno-biały. Przekonają się o tym uczestnicy wieczoru poezji jaki odbędzie się w najbliższy piątek (16.06) w Pałacu Dietrichsteinów.

Na pałacowej scenie swoją twórczość zaprezentują młodzi poeci z powiatu wodzisławskiego. Ich wiersze zostały dostrzeżone przez jury Powiatowego Przeglądu Twórczości Literackiej Dzieci i Młodzieży „Złoty Wawrzyn”. Wydarzenie co roku organizowane jest przez Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Wodzisławiu Śląskim.

Wszystkie te osoby to artystyczne i wrażliwe dusze. Często łączą różne pasje, a poezja pomaga im wyrazić emocje. Jestem przekonany, że ciepłe przyjęcie przez naszą publiczność będzie dla nich impulsem, by rozwijać tę umiejętność – podkreśla Dawid Jęczmionka z wodzisławskiego Muzeum.

Swoje wiersze zaprezentują Daria Dvyliuk, Liwia Kwaśnik, Maria Pałka, Adrian Plewnia i Lena Szczypińska. Dopełnieniem słowa mówionego będzie wystawa fotografii laureatów I Wojewódzkiego Konkursu Fotograficznego „Jesienne Wariacje”, którą będzie można oglądać tylko przez jeden dzień.

Zapraszamy w piątek 16 czerwca o 17.00 do Pałacu Dietrichsteinów.