Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Weź udział w Konkursie Gawędziarskim „Fedrowani w godce” - Powiat Wodzisławski

Weź udział w Konkursie Gawędziarskim „Fedrowani w godce”

Stowarzyszenie „Vladislavia” serdecznie zaprasza dzieci przedszkolne, uczniów szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych oraz dorosłych do udziału w XIII edycji Konkursu Gawędziarskiego „Fedrowani w godce”. Przesłuchania konkursowe odbędą się w Pałacu Dietrichsteinów w Wodzisławiu Śląskim, który po raz drugi będzie gościł miłośników gwary śląskiej.

Dwie kobiety w strojach ludowych

27 listopada (poniedziałek) od godz. 9:00 zaprezentują się uczestnicy w kategoriach przedszkole i szkoły podstawowe klasy I-IV, 28 listopada od godz. 9:00 uczniowie szkół podstawowych klasy IV-VIII oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych. W przypadku małej liczby  chętnych konkurs odbędzie się tylko 27 listopada. Po wysłuchaniu uczestników ogłoszona zostanie lista laureatów i zostaną wręczone zaproszenia na finał.

Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy. Zwycięzców poszczególnych kategorii poznamy podczas uroczystej gali, która odbędzie się 10 grudnia w Wodzisławskim Centrum Kultury. Na koncercie laureatów zostanie ogłoszony werdykt oraz rozdane zostaną dyplomy i nagrody.  Laureaci pierwszych miejsc będą proszeni o zaprezentowanie zwycięskiego monologu podczas gali. W przypadku dużego zainteresowania koncertem, laureaci I miejsc zobowiązani są do ponownej prezentacji gawędy na drugim koncercie w tym samym dniu. Partnerami konkursu i gali jest Pałac Dietrichsteinów oraz Wodzisławskie Centrum Kultury.

Więcej szczegółów znajduje się w regulaminie konkursu.

Do pobrania:

1. Karta zgłoszeniowa do konkursu (PDF 253KB)
  2. Regulamin konkursu (PDF 253 KB)