Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Wernisaż wystawy "Powiat w naszych oczach" - Powiat Wodzisławski

Wernisaż wystawy „Powiat w naszych oczach”

Wczoraj (14 czerwca) w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wodzisławiu Śląskim miał miejsce wernisaż szczególnej wystawy fotograficznej.

„Powiat w naszych oczach” to zbiór 30 fotografii wykonanych przez podopiecznych Warsztatu Terapii zajęciowej w Gorzycach. Powstały w czasie wyjazdów poza teren placówki, ale również podczas wypraw w najbliższej okolicy gorzyckiego parku.

Jak mówił podczas wernisażu wystawy instruktor WTZ i opiekun grupy fotografów Marek Grzebyk – Zamysłem naszym było pokazanie powiatu wodzisławskiego poprzez pryzmat tych miejsc, obiektów i zdarzeń, które w sposób szczególny zwróciły naszą uwagę i zapadły nam w pamięć. Chcemy w ten sposób uczcić jubileusz XX – lecia naszego powiatu.

Wszystkie wystawione prace są efektem wspólnych działań grupy uczestników i instruktora, dlatego żadna z prac nie została podpisana.

Wystawę w bibliotece można będzie oglądać przez cały miesiąc.