Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Weekend na fali - Festiwal Krainy Górnej Odry - Powiat Wodzisławski

Weekend na fali – Festiwal Krainy Górnej Odry

W najbliższy piątek, 21 czerwca, rusza 3-dniowy Festiwal Górnej Odry. Festiwal po raz kolejny zagości także w powiecie wodzisławskim. Na uczestników czeka mnóstwo atrakcji w Wodzisławiu Śląskim, Radlinie i Rydułtowach. Hasłem tegorocznej edycji wydarzenia jest „Na Fali”.

Festiwal Górnej Odry to cykliczna impreza promująca subregion zachodni województwa śląskiego i jego markę turystyczną – Krainę Górnej Odry. Motywem przewodnim wydarzenia jest rzeka Odra, która w Polsce rozpoczyna swój bieg właśnie w Krainie Górnej Odry. To impreza otwierająca sezon letni w województwie śląskim. Odbywa się w pierwszy weekend wakacji, pod koniec czerwca. Atrakcje programu skupiają się wokół tematyki wodnej. Celem wydarzenia jest popularyzacja tego, co południowo-zachodnia część województwa śląskiego ma najlepszego, budowanie wspólnej tożsamości mieszkańców regionu, promowanie aktywnego wypoczynku i wspólnego spędzania czasu. W tym roku festiwalowe wydarzenia odbędą się od 21 do 23 czerwca równolegle m.in. Raciborzu, Pietrowicach Wielkich, Kuźni Raciborskiej, Babicach, Krzyżanowicach, Radlinie, Żorach, Wodzisławiu Śląskim, Rudniku, Jastrzębiu-Zdroju, Rydułtowach i Rybniku.

Piątek – Radlin stawia na ekologię

W Radlinie będzie miał miejsce Rodzinny Piknik Ekologiczny.

17:00 Rozpoczęcie Pikniku

17:30 Warsztaty tworzenia mini-ogrodu deszczowego

18:00 Eko-wyścig “Gizdy na Rolszułach”

18:40 Zawody “Hobby horse”

19:30 Pokazy strażackie oraz “Piana Party”

19:45 Pokaz tańca liniowego “Silesian Line Dance”

21:00 koncert zespołu Carrantuohill

Wydarzenie odbędzie się w piątek, 21 czerwca, na terenie Parku Jordanowskego, start o godz. 17.00.

Sobota – Szarotki, czyli piknik z Charlottą

Rydułtowy zapraszają na drugą edycję imprezy plenerowej w ramach Festiwalu Górnej Odry na terenie wokół Rydułtowskiego Centrum Kultury „Feniks”. Osią pikniku będzie postać Charlotte von Sack, córki Friedricha von Sack, właściciela kopalni, której nazwę zawdzięcza najwyższa w Europie hałda. Tym razem Charlotta zabierze uczestników w magiczny świat śląskich legend.

Część pierwsza

12:00-17:00 – Holi Święto Kolorów i Festiwal Baniek

12:00-15:00 bańki mydlane, warkoczyki, bezpłatne dmuchańce

15:00-17:00 kolorowe proszki, warkoczyki

Część druga

15:00-20:00 – Szarotki – piknik u Charlotty:

15:00 Przybycie Charlotty von Sack

16:00-18:00 Gra terenowa „Beboki”

16:00-20:00 „U wesołej Heksy” czyli strefa animacji dla dzieci i dorosłych

16:00-19:00 Teatralna Frelka w spektaklu dla dzieci „Śląskie legendy” (co 30 minut)

19:00 Teatr SAFO w spektaklu „Pierony”

Finał:

20:00-23:30 – Potańcówka “pod chmurką” z Dee Jay Jano Ponadto: piknik w ramach akcji “Postaw na rodzinę”, strefa relaksu na plaży, stanowiska gastronomiczne, rowerki wodne.

Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 22 czerwca 2024 r. w godz. 12:00-24:00 przy Rydułtowskim Centrum Kultury.

Niedziela – atrakcje na Balatonie

Impreza na terenie ośrodka Balaton rozpocznie się o godz. 14:00 otwarciem toru skimboardowego. Tutaj każdy będzie mógł spróbować swoich sił w tej sportowej dyscyplinie. Od godz. 15:00 rozpoczną się animacje dla dzieci z muzyką. Na najmłodszych czekają m.in. malowanie twarzy, kolorowanki, tańce i zabawa z bańkami mydlanymi. Uczestnicy wydarzenia będą mieli także niepowtarzalną okazję, by wziąć udział w turnieju siatkówki plażowej. Godz. 16:00 to mini zawody skimboardowe, po których o godz. 17:00 będzie miał miejsce konkurs na rzeźbę z piasku. Letnią imprezę plenerową zakończymy zabawą w DJ Angelo. Nie zabraknie również stoiska Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim.

Dobre otwarcie lata w Wodzisławiu Śląskim zapowiada znakomity letni czas i dobrą zabawę. Spotkajmy się na Festiwalu Górnej Odry. Każdy znajdzie coś dla siebie i poczuje wspaniały klimat wakacyjnych podróży i pozna walory turystyczne Krainy Górnej Odry.

Wydarzenie odbędzie się w niedzielę, 23 czerwca br. na terenie Ośrodka Rekreacyjnego „Balaton” w godz. od 14:00 do 19:00.

Plakat z informacjami zawartymi w tekście

Szczegóły Festiwalu Górnej Odry można znaleźć na stronie organizatora (otwiera się w nowym oknie).