Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski VI edycja Wielkiego Konkursu Talentów za nami - Powiat Wodzisławski

VI edycja Wielkiego Konkursu Talentów za nami

7 marca 2013r. w Wodzisławskim Centrum Kultury w Wodzisławiu Śl. odbył się VI Wielki Konkurs Talentów. Przedsięwzięcie przygotowane i przeprowadzone zostało przez nauczycieli Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śl. - Beatę Młynarczyk, Ilonę Bazan i Marka Gryta.

Szósta edycja konkursu organizowanego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu wodzisławskiego zgodnie z oczekiwaniami zgromadziła tłumy utalentowanych młodych ludzi. Na ogłoszenie, jak przed rokiem, odpowiedziały niemal wszystkie szkoły powiatu, a przed publicznością zaprezentowało się 16 solistów i grup wokalnych, 1 zespół taneczny i 3 zespoły muzyczne z rozbudowanym instrumentarium.

Zaproszone przez organizatorów jury w składzie: Przemysław Strączek (muzyk jazzowy, kompozytor, producent, lider projektów muzycznych Przemek Strączek  Trio i Przemysław Strączek Group), Joanna Stanisz-Cebula (instruktor do spraw kina, animator kultury, filmoznawca, pracownik Wodzisławskiego Centrum Kultury) i Grzegorz Święty (organizator cyklicznie odbywającego się w Radlinie konkursu charytatywnego „Jak oni tańczą”), przyznało 3 nagrody główne oraz 3 wyróżnienia.

Pierwsze miejsce zdobył zespół Fatal Addiction w składzie Dawid Ganita, Łukasz Kretek, Agnieszka Mika, Marcin Kretek, Wojciech Wacławik, Aleksandra Kretek Agnieszka Henek – grupa reprezentująca  Zespół Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim zdobyła uznanie jury, wykonując utwór własnej kompozycji pod tytułem „Marsz potępionych”.

Tuż za rockmanami uplasował się Piotr Rachwał z II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi i Integracyjnymi im. Ks. Józefa Tischnera. Wielokrotnie nagradzany na różnych konkursach skrzypek (I miejsce na Ogólnopolskim Forum Młodych Instrumentalistów, II miejsce w Ogólnopolskich Przesłuchaniach Zespołów Kameralnych), od  początku był  jednym z faworytów tegorocznej edycji konkursu. Swą klasę potwierdził, wirtuozersko wykonując utwór Grażyny Bacewicz – „Kaprys polski”.

Na ostatnim stopniu podium stanęła Julia Dutka – utalentowana uczennica  Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Pszowie. Julia oczarowała wszystkich niezwykłą, melancholijną interpretacją rockowego hitu „How you remind me” zespołu Nickleback.

Wyróżnienia zdobyli:

1. Dominika Michałowska i Maksym Frączek. Duet wykonał utwór Adele  „One and only”,
2. Aleksandra Kałuża. Ola wybrała piosenkę „Och życie kocham Cię nad życie” autorstwa Wojciecha Młynarskiego i Włodzimierza Korcza,
3. Karolina Bugla i Kamila Karpińska.  Dziewczyny zaprezentowały  utwór „Hallejujah I love him so” Raya Charlesay.

Wszyscy wyróżnieni to uczniowie  I Liceum im. 14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śl.

Oczekiwanie na werdykt jury uprzyjemnił uczniom śledzącym konkursowe zmagania zaproszony przez organizatorów zespół Walfad. Przedsięwzięcie zrealizowane zostało we współpracy z  Wodzisławskim Centrum Kultury. Nagrody dla zwycięzców Wielkiego Konkursu Talentów (m.in.  tablet multimedialny, odtwarzacz MP4, zestaw głośników, karnety i wejściówki na pokazy filmowe do kina „Pegaz”, pendrivy,  biurko, bukiety kwiatów) ufundowali:

– Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śl.,
– Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Ryszard Zawadzki,
– Poseł do Parlamentu Europejskiego Bogdan Marcinkiewicz,
– Wodzisławskie Centrum Kultury,
– firma „REKPOL” – Śląskie Centrum Florystyczne,
– firma „Szewczyk” z Turzy Śląskiej, producent kuchni,
– Rada Rodziców Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śl.