Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Uwolnij ciało od stresu- warsztaty ruchowo-rozwojowe w WCK - Powiat Wodzisławski

Uwolnij ciało od stresu- warsztaty ruchowo-rozwojowe w WCK

Po wakacyjnej przerwie, Wodzisławskie Centrum Kultury wznawia cykl zajęć rozwojowych „Uwolnij ciało". Dwugodzinne, ruchowe warsztaty dla młodzieży i dorosłych, podczas których można będzie zadbać o swoje ciało odbędą się w sobotę, 9 września o godz. 14:00. Zajęcia będą odbywały się cyklicznie, raz w miesiącu.

plakat - uwolnij ciało

– Powrót do ciała jest powrotem do życia i do odczuwania. Na warsztatach zajmujemy się ciałem z troską i uważnością, aby było w nim miejsce na radość, przyjemność i spokój. Cykl warsztatów „Uwolnij ciało” poświęcony jest pracy z różnymi aspektami naszej cielesności jak oddech, emocje, napięcia i przede wszystkim ruch, bo nasze ciało żyje w ruchu. Aby dobrze nam się żyło potrzebujemy zwrócić uwagę na nasze ciało i dostarczyć mu odpowiedniej dawki ruchu naturalnego jakim jest taniec. Odkrywamy jak pięknie potrafimy się ruszać, kiedy wypuszczamy nasze ciało na wolność i jak intuicyjnie reaguje ono na muzykę – podkreśla instruktorka tańca i psycholożka Małgorzata Karwot, prowadząca zajęcia. Koordynatorką warsztatów jest Izabela Sobota z Działu Projektów i Animacji Kulturalnej.

Program warsztatów na rok 2023/2024 będzie poświęcony następującej tematyce:

– praca z emocjami zatrzymanymi w ciele,

– rozluźnianie poszczególnych napięć zlokalizowanych w różnych częściach ciała,

– rozpoznawanie emocji w ciele,

– nauka pracy z oddechem w przypadku poszczególnych emocji,

– rozbudzanie kreatywności i twórczości,

– odzyskiwanie energii i żywotności,

– nauka tańca intuicyjnego,

– rozwijanie ekspresji ruchowej,

– wzmacnianie pewności siebie poprzez pracę z ciałem i samoakceptację,

– stres a ciało – jak pomóc sobie w trudnych momentach.

Oprócz ćwiczeń niwelujących napięcia oraz ból i stres, warsztaty są również okazją do poznanie wielu sympatycznych ludzi, stwarzając możliwość dzielenia się przeżyciami w przyjaznej atmosferze.

Koszt uczestnictwa w zajęciach to 30 zł. Zapisy przyjmowane są do 1 września pod adresem i.sobota@wck.wodzislaw.pl. Informacji na temat wydarzenia udzielają pracownicy Działu Projektów i Animacji Kulturalnej WCK (tel. 32 455 48 55). Realizacja warsztatów będzie możliwa pod warunkiem zgłoszenia się minimalnej liczby zainteresowanych.