Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Uwaga, w poniedziałek rusza remont ul. Plebiscytowej w Rydułtowach! - Powiat Wodzisławski

Uwaga, w poniedziałek rusza remont ul. Plebiscytowej w Rydułtowach!

Do końca lipca ma zostać zrealizowana kolejna inwestycja drogowa powiatu, polegająca na przebudowie ulicy Plebiscytowej w Rydułtowach. W efekcie przebudowane zostanie odwodnienie drogi, chodniki, zatoki autobusowe i nawierzchnia, powstaną także zatoki postojowe.

Znak drogowy

Na czas inwestycji, która ma się rozpocząć 14 maja będzie obowiązywać zmieniona organizacja ruchu.

W pierwszej kolejności prace prowadzone będą na odcinku od wjazdu do szpitala do skrzyżowania z ul. ks. Franciszka Blachnickiego. Ruch na tym odcinku prowadzony będzie w jednym kierunku od strony Radlina do Rynku. W kierunku Radlina obwiązywał będzie objazd prowadzony ulicami: Romualda Traugutta w Rydułtowach i Pszowie i Józefa Ignacego Kraszewskiego w Pszowie. Na odcinku objętym robotami wyjazd z dróg podporządkowanych będzie możliwy tylko w kierunku Rynku.

Następnie front robót zostanie przeniesiony na odcinek od wjazdu do szpitala do skrzyżowania z ulicą Fryderyka Chopina. Ruch będzie prowadzony wahadłowo za pomocą tymczasowej sygnalizacji świetlnej. W celu zapewnienia bezproblemowego wyjazdu karetek zostanie uruchomiona brama wjazdowa do szpitala od strony ulicy Bohaterów Warszawy.

Wykonawca został zobowiązany do zapewnienia przez cały czas trwania inwestycji bezpiecznego dojazdu do szpitala. Dodatkowo, w celu zapewnienia dojazdu do szpitala komunikacją publiczną, wyznaczone zostaną tymczasowe przystanki autobusowe na ulicy Bohaterów Warszawy.

Wykonawcą jest firma Eurovia SA. Koszt to 1.448.757,15 zł.

Apelujemy o ostrożność. Liczymy na wyrozumiałość. Za utrudnienia przepraszamy!”