Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Uwaga! Utrudnienia na drogach - Powiat Wodzisławski

Uwaga! Utrudnienia na drogach

Jak informuje Powiatowy Zarząd Dróg w Wodzisławiu Śląskim, od najbliższego czwartku spodziewane są spore utrudnienia na ul. 3 Maja w Syryni. Z kolei od 26 czerwca nastąpi zmiana organizacji ruchu na ul. Czarnieckiego w Wodzisławiu Śl. Powodem są realizowane na tych drogach inwestycje.

Robotnicy drogowi w trakcie wykonywania prac przy przebudowie drogi

Na ulicy 3 Maja w Syryni w dniach 22-23 oraz 26-27 czerwca nawierzchnia jezdni będzie frezowana, natomiast w dniach 27 -30 czerwca zaplanowano układanie warstw mieszanki mineralno-cementowo-emulsyjnej. Z kolei w dniach 3-14 lipca wykonywana będzie nawierzchnia jezdni z mas bitumicznych. W czasie prowadzonych robót ruch kierowany będzie ręcznie oraz za pomocą sygnalizacji świetlnej wahadłowej. Całkowity koszt przebudowy ul. Karola Miarki w Pszowie i ul. 3 Maja w Syryni to prawie 16 mln zł. Więcej o inwestycji można przeczytać tutaj (link, nowe okno).

Na ul. Czarnieckiego w Wodzisławiu Śląskim, na odcinku od ulicy Jastrzębskiej do ulicy Odrodzenia, od 26 czerwca wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy. Utrudnienia związane są z rozpoczęciem kolejnego etapu inwestycji drogowej. Przypomnijmy, że w ramach zadania przebudowany jest dwukilometrowy odcinek od skrzyżowania z ul. Jastrzębską (droga wojewódzka) do skrzyżowania z ul. Mszańską, Turską i Skrzyszowską. Utrudnienia na odcinku od ulicy Jastrzębskiej do ulicy Odrodzenia potrwają do końca wakacji. Ta inwestycja z kolei to koszt ponad 13 mln zł. Więcej można przeczytać na stronie internetowej (link, nowe okno).