Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Uwaga na niebezpieczne skrzyżowanie w Połomi - Powiat Wodzisławski

Uwaga na niebezpieczne skrzyżowanie w Połomi

W ostatnim czasie na skrzyżowaniu ulic Wolności (droga wojewódzka 930), Podgórnej i Centralnej (drogi powiatowe) w Połomi doszło do kilku niebezpiecznych zdarzeń drogowych. Jako rozwiązanie doraźnie zostanie na nim ustawione dodatkowe oznakowanie.

Z policyjnych statystyk wynika, że na skrzyżowaniu w ciągu ostatniego półrocza miało miejsce 8 zdarzeń. Było to 6 kolizji i 2 wypadki, w których 3 osoby zostały ranne. Najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych było niezastosowanie się do znaku „STOP” na ulicy Podgórnej. Główną przyczyną wypadków byli kierujący, którzy przeoczyli oznakowanie i samo skrzyżowanie. Po wizji lokalnej zorganizowanej na początku sierpnia z inicjatywy radnego powiatowego Mirosława Andreczko, Wydział Komunikacji i Transportu starostwa podjął decyzję o natychmiastowym ustawieniu na ulicy Podgórnej dodatkowych znaków na tle fluorescencyjnym, informujących o konieczności zatrzymania pojazdu przez znakiem stop.

Uporządkowane zostało również otoczenie skrzyżowania. Wycięto zieleń na poboczu i na dojeździe do krzyżówki. Jednak pomimo interwencji ze strony władz gminy oraz powiatu, na zmianę organizacji ruchu na samym skrzyżowaniu trzeba będzie jeszcze poczekać. Administratorem drogi wojewódzkiej (ul. Wolności) i całego skrzyżowania jest Zarząd Dróg Wojewódzkich z Katowic, który opracowuje projekt poprawiający bezpieczeństwo podróżujących w tym miejscu. Jego realizacja będzie możliwa po uzyskaniu wszystkich uzgodnień najwcześniej jesienią tego roku.