Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Umowa na modernizację Powstańców Śląskich w Syryni podpisana - Powiat Wodzisławski

Umowa na modernizację Powstańców Śląskich w Syryni podpisana

Dziś, 17 listopada, w Starostwie Powiatowym podpisano umowę na przebudowę ul. Powstańców Śląskich w Syryni. Wartość inwestycji wyniesie ponad 1,5 miliona złotych, z czego 55% stanowi dofinansowanie z Rządowego Funduszu Remontu Dróg. Pozostałą część kwoty dołożą ze swoich budżetów Powiat Wodzisławski oraz Gmina Lubomia.

Umowę przekazuje wykonawcy starosta

Za realizację inwestycji odpowiadać będzie wyłoniona w przetargu firma BAUVIP sp. z o.o. z siedzibą w Marklowicach. W ramach zadania planowana jest wymiana nawierzchni chodnika i jezdni o długości 835 m na odcinku od rejonu skrzyżowania z ul. Bukowską (DW 936) do rejonu Szkoły Podstawowej im. Romana Dworczaka i dr Anny Wróbel w Syryni, posesji nr 26.

W obecności zastępcy wójta gminy Lubomia Bogdana Burka oraz dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg Tomasza Wójcika umowę podpisali starosta wodzisławski Leszek Bizoń oraz członek zarządu Jan Zemło, a także Radosław Kubala, prezes zarządu BAUVIP sp. z o.o.

Termin zakończenia zadania to październik 2024 roku.