Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Ulica Traugutta w Pszowie zamknięta we wtorek - Powiat Wodzisławski

Ulica Traugutta w Pszowie zamknięta we wtorek

Jak poinformowała firma Eurovia w najbliższy wtorek, 29 października, w godz. 7:00 do 17:00 zostanie całkowicie zamknięta dla ruchu ul. Traugutta w Pszowie. Zamknięcie drogi spowodowane jest planowanymi robotami bitumicznymi. Wprowadzono objazd ulicami: Skwary, Andersa, Armii Krajowej i Krzyżkowicką.

Przebudowa ul. Traugutta w Pszowie realizowana jest w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, popularnie nazywanego „schetynówkami”. Obejmuje kompleksową przebudowę drogi na długości ponad pół kilometra, w tym chodników, zatok autobusowych, sieci teletechnicznej, energetycznej i oświetlenia, a także kanalizacji deszczowej. Całkowity koszt inwestycji to prawie 1,7 mln zł, z czego połowę sfinansuje budżet państwa. Drugą połowę wyłoży samorząd Powiatu Wodzisławskiego oraz miasta Pszowa.