Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Ulica Mszańska w Wodzisławiu Śl. i Turska w Mszanie z (podwójną) szansą na przebudowę - Powiat Wodzisławski

Zarząd Powiatu Wodzisławskiego na dzisiejszym posiedzeniu zdecydował o zgłoszeniu wniosku o dofinansowanie zadania pod nazwą: „Przebudowa drogi powiatowej nr 5021S ul. Mszańska w Wodzisławiu Śląskim i ul. Turska w Mszanie” do Funduszu Dróg Samorządowych. Wszystko po to, by zwiększyć szansę na pozyskanie dodatkowych środków na realizację inwestycji.

skrzyżowanie pięciu dróg

Przypomnijmy, że 20 marca zapadła już decyzja o zgłoszeniu zadania do Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014 – 2020. Według wstępnych szacunków inwestycja może kosztować około osiem milionów złotych. Zakres planowanego przedsięwzięcia obejmuje kompletną modernizację odcinka od skrzyżowania ul. Mszańskiej z Czarnieckiego w Wodzisławiu Śl. do skrzyżowania ul. Turskiej z Skrzyszowską w Mszanie.

Z uwagi na długi okres weryfikacji wniosków w ramach RPO, w przypadku uzyskania dofinansowania, prace związane z przebudową mogą się rozpocząć w 2020 roku. Z tego też powodu, a także by zwiększyć szanse na pozyskanie środków zewnętrznych na realizację inwestycji, Zarząd Powiatu postanowił dzisiaj również zgłosić wniosek o dofinansowanie tej inwestycji do Funduszu Dróg Samorządowych.

To jednak nie jedyne duże inwestycje drogowe planowane przez starostę Leszka Bizonia i zarząd powiatu. Wczoraj starosta Bizoń i wicestarosta Tadeusz Skatuła podpisali umowę na przebudowę części ul. Raciborskiej w Gorzycach i Bełsznicy (więcej na ten temat TUTAJ). Ta inwestycja – podobnie jak przebudowa ul. Rymera w Radlinie –  została zgłoszona do dofinansowania w ramach „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”. Władze powiatu obecnie oczekują na rozstrzygnięcie ubiegłorocznego naboru do programu. /foto. Google Maps/