Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Trwa budowa ciągu pieszo-rowerowego na ul. 1 Maja w Godowie - Powiat Wodzisławski

Trwa budowa ciągu pieszo-rowerowego na ul. 1 Maja w Godowie

Powiat przy udziale gminy Godów realizuje inwestycję, która znacząco poprawi bezpieczeństwo oraz komfort użytkowników Żelaznego Szlaku Rowerowego. Inwestycja ta nie tylko zwiększy bezpieczeństwo rowerzystów i pieszych, ale również ułatwi przejazd w kierunku innych tras rowerowych.

Budowa ciągu pieszo rowerowego

Poprawa bezpieczeństwa przy Żelaznym Szlaku Rowerowym

W ramach przebudowy drogi powiatowej nr 5019S, czyli ul. 1 Maja w Godowie, trwa budowa nowego ciągu pieszo-rowerowego. Celem projektu jest stworzenie bezpiecznej i wygodnej infrastruktury dla pieszych i rowerzystów w rejonie posesji nr 204, gdzie znajduje się wlot na Żelazny Szlak Rowerowy. W ramach zadania, na odcinku od ul. Raszczykowiec do ul. Dworcowej (drogi gruntowej), zostanie przebudowany chodnik na dwukierunkowy ciąg pieszo-rowerowy o szerokości 3 metrów. Po przeciwnej stronie drogi utworzona zostanie platforma przystankowa oraz wykonany zostanie brakujący odcinek chodnika prowadzący do centrum Godowa. Prace obejmują również wykonanie kanalizacji deszczowej. Całkowity koszt inwestycji wyniesie ponad 440 tys. zł. Zakończenie prac planowane jest na drugą połowę września. Za realizację zadania odpowiada firma General Development sp. z o.o. z Tarnowskich Gór.

Korzyści dla mieszkańców i turystów

Nowa infrastruktura pozwoli na bezpieczne i wygodne połączenie ciągu pieszo-rowerowego z Żelaznym Szlakiem Rowerowym, który cieszy się dużą popularnością wśród rowerzystów, ale także zwiększy atrakcyjność turystyczną regionu, ułatwiając dostęp do innych tras rowerowych.